AirPods Rakibi Huawei FreeBuds 3 Tanıtıldı

MediaMark’ın katkılarıyla en yeni haberleri aktardığımız IFA 2019’da, Huawei yeni kablosuz kulaklığı FreeBuds 3 modelini tanıttı. Pekala, Airpods rakibi Huawei FreeBuds 3 özellikleri ile kullanıcılara neler sunuyor?

Tüm IFA 2019 haberlerine bu temastan ulaşabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere Huawei, Berlin’de düzenlenen IFA 2019 etkinliğinde yeni  jenerasyon amiral gemisi işlemcisi olan Kirin 990’ı tanıttı. Yeni jenerasyon işlemcinin tanıtıldığı bu aktiflikte birebir vakitte bir müddettir haberlere husus olan kablosuz kulaklık Huawei FreeBuds 3 özellikleri de resmi olarak açıklandı. Kirin A1 yonga setine konut sahipliği yapan Huawei FreeBuds özellikleri ile Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods‘a rakip olmaya geliyor.

Dünyanın birinci BT 5.1 ve BLE 5.1 takviyeli giyilebilir yongası olan Kirin A1, işlemcisinden güç alan FreeBuds 3 birebir vakitte çift kanallı Bluetooh ilişkisine da konut sahipliği yapıyor. Bu özelliği sayesinde yeni jenerasyon kulaklık serinin evvelki modellerine nazaran yüzde 50 oranında daha az güç tüketiyor.

İletişim alanındaki akıllı adaptif frekans atlamalı teknolojinin getirdiği Huawei’nin yeni jenerasyon Bluetooth sinyal seçim algoritması ile birleştiğinde, Kirin A1, Wi-Fi üzere 2.4GHz sinyalinden etkilenen frekans bantlarını dinamik olarak belirleyebilir ve özgür bir kanala atlayabilir. Bu özellik, çevresel değişikliklere süratli bir formda adapte olmasını ve daha yüksek parazit önleyici yetenekler elde edilmesini sağlar.

Kendi geliştirdiği çift kanallı senkronize iletim modu kullanan kulaklığın gecikme süresi 190ms ultra düşük düzeyde kalıyor ve FreeBuds 3’ü, sürükleyici bir oyun tecrübesi için anında akustik geri bildirim isteyen oyuncular için harika bir kablosuz kulaklık haline getiriyor.

FreeBuds 3 Tasarımı

FreeBuds 3, cebe rahatça sığacak ve avuç içine basitçe oturacak halde tasarlanmış yuvarlak bir şarj çantası içinde bulunuyor.

Ergonomik yuvarlatılmış eğrisi ve doğal açık oturuş tasarımı ile Huawei FreeBuds 3 kulaklık, dinleyicilerin isterlerse saatlerce kulakta tutmasını sağlayan konforlu ve sağlam bir kullanım sağlıyor. Göze beğenilen gelen dizaynıyla dikkat çeken FreeBuds 3, parlak siyah ve parlak beyaz kaplamalarla tamamlanan minimal lakin çağdaş bir tasarım sunuyor.

Aktif Gürültü Tedbire Sistemi

14mm dinamik şoföre konut sahipliği yapan kulaklık, ses özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Huawei, Kirin A1 yongası için gelişmiş bir Ses Dijital Sinyal İşlemcisi geliştirdi. Yonga, ses sürece frekansında sunduğu 356 MHZ’e varan oranları ile sanayiye öncülük ediyor. Hassas ve gerçek vakitli 3A davet gürültü azaltma algoritması, Huawei FreeBuds 3′ün öbür tarafın daha net duymasını ve yüksek kaliteli bir davet tecrübesi yaratmasını sağlamak için etraf gürültüsünü faal bir halde azaltmasını sağlıyor.

Huawei FreeBuds 3, hem davet gürültüsünü azaltma hem de gerçek vakitli etkin gürültü azaltma özelliğini destekleyen birinci Open-fit TWS kulakiçi kulaklık. Kulak kanalının simülasyonuna dayanarak, gürültü azaltma sinyalinin çıkış frekansı ve yoğunluğu, farklı kulak kanalı halleri için ayarlanarak etkin gürültü azaltma tesiri elde edilir. ANC fonksiyonunu açmak / kapatmak için sol kulak içine yavaşça vurularak, kalabalık metroda yahut gürültülü bir restoranda bile kristal netliğinde müziğin keyfi çıkartılabilir.

Huawei Freebuds 3 Özellikleri – Pil Ömrü

FreeBuds 3 kutusu, kablosuz şarj özelliğine sahip olduğu için hem kablosuz şarj aygıtları ile hem de aykırı kablosuz şarjı destekleyen akıllı telefonlar şarj edilebiliyor. Kirin A1 çipinin yüksek verimli güç tüketimini kullanan Huawei FreeBuds 3, tek bir şarjla dört saatlik, şarj kutusunun yanında kullanıldığında toplam 20 saatlik çalma mühleti sağlayabiliyor.

FreeBuds 3 Çıkış Tarihi

Önümüzdeki Ekim ayından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak olan yeni jenerasyon kablosuz kulaklığın fiyatı hakkında şimdilik bir  ayrıntı paylaşılmadı.

Başa dön tuşu