Y3K, ISAF 2019’da Yeni Güvenlik Teknolojilerini Tanıttı

Elektronik güvenlik bölümüne yönelik eser gamını ISAF 2019’da tanıtan Y3K, görüntü izleme ve idare sistemleri, geçiş denetim, biyometrik, network ve yangın algılama sistem-leri ile kilit ve kapı aksesuarlarında öne çıkan yenilikleri fuar ziyaretçilerine gösterdi.

Y3K’nın ISAF’ta tanıttığı teknolojilerden biri olan Görüntü Tabanlı Yangın Algılama (VFD) tahlili, şirkete nazaran standart yangın algılama sistemlerine oranla belirli avantajlara sahip. Klâsik sensör bazlı sistemlerde yangın algılama sensör içinde yapıldığı için dumanın sensöre kadar ulaşması gerekiyor. VFD tahlili ise yangın oluşmaya başladığı anda yangını kaynağında algılayabiliyor. VFD tahlilindeki her bir kameranın 300 metrekareye varan alanlardaki yangınları net ve daha erken bir formda tespit edebilmesi, maliyet ve idare kolaylığı sağlayabilir.

Yapay zeka takviyeli görüntü tahlil teknolojisi Avigilon Appearance Search de fuarda gösterilen eserler ortasındaydı. Saatler süren manzaralar üzerinde tarama yapabilen tahlil teknolojisi, tüm saha genelinde aranan muhakkak bir kişiyi yahut objeyi imajından tanıyor.

Y3K fuardaki standında ayrıyeten Vir-di’nin geçersiz parmak izini gerçeğinden ayırabilen yeni modellerinin yanı sıra kullanım ve heyetim açısından iris tanımayı çok daha pratik hale getiren CMITech EF-45 tahlili ve kullanıcılarına yalnızca akıllı telefon ya da saatlerini kullanarak kapıları açma imkanı veren HID Mobile Access tahlillerini de tanıttı.

Başa dön tuşu