Android Mesajlar Artırılmış Gerçeklik Filtreleri Sunabilir

Google’ın kısa bildiriler (SMS, MMS) ve sohbet için resmi uygulaması olan Android İletiler artırılmış gerçeklik filtreleri ile kullanıcılarına yeni bir mesajlaşma tecrübesi sunabilir. Şirketin iletileşme uygulamasına artırılmış gerçeklik efektleri eklemek üzere testler yaptığı ve böylelikle Instagram ve Snapchat rakibi haline gelebileceği tabir ediliyor.

XDA Developers test basamağındaki bu özelliği etkin olarak denemeyi de başarmış. Deneysel Efektler tuşunun Android Bildiriler kamerasının içerisinde Fotoğraf ve Video tuşlarının çabucak yanında yer aldığı paylaşılıyor.

Şu an içim yalnızca 5 efekt bulunuyor ve bunlardan bir tanesi yüzünüzü uçup giden bir animasyon uçağa bindiriyor. Ayrıyeten balonlar, havai fişekler, konfetiler ve melek filtresi öbür seçenekler ortasında.

Bu filtrelere şimdilik yalnızca Mesajlar uygulamasının kamerasından erişilebildiği, Kamera uygulamasında ise bunların yer almadığının altı çiziliyor. Animasyonlu iletilerin SMS yahut MMS olarak gönderilebileceği belirtiliyor.

Google’ın Snapchat üzere birçok artırılmış gerçeklik filtresini kullanıcıların beğenisine sunacağını şimdiden kestirim edebiliriz. Özelliğin herkes için ne vakit sunulacağı ise şimdilik meçhul.

Başa dön tuşu