Minecraft Legends Çıkış Tarihi Belli Oldu

Minecraft Legends çıkış tarihi sonunda açıklandı. Duyuruya nazaran, Mojang’ın oyunu 18 Nisan 2023 tarihinde piyasaya sürülecek. Böylelikle oyuncular, herkesin bildiği ve sevdiği Minecraft oynanışına yeni bir bakış açısının keyfini çıkarabilecek.

Minecraft Legends oyuncuların açık bir dünya keşfetmekle, takipçi çetelerini toplamakla ve gerçek vakitli stratejik savaşlara girmekle görevlendirildiği bir aksiyon-strateji oyunu. Minecraft yaratıcısı Mojang projede yer alırken kendisine Blackbird Entertainment da eşlik ediyor.

Oyun ayrıyeten co-op hem de PvP moduna sahip. Tek oyunculu modlar sırasında oyuncular, yaklaşmakta olan domuz yavrusu istilacılarıyla savaşmalarına yardımcı olacak kaynakları toplarken ortamları keşfedebilecek ve akabinde yolsuzluk Overworld’ü ele geçirmeden evvel Nether dünyasında savaşabilecek.

Oyunun ayrıyeten çapraz çevrimiçi eşleştirmenin yanı sıra platformlar ortası geçişi desteklediği de onaylandı. Oyun PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Nintendo Switch’e geliyor. Ek olarak Xbox Game Pass’te de mevcut olacağını belirtelim.

Başa dön tuşu