Apple AirPods Pro Tanıtıldı

Apple tarafından yeni kulak içi kulaklık modeli olan AirPods Pro duyuruldu. Aktif Gürültü Engelleme özelliği ve etrafınızı duyabilmeniz için Şeffaf Mod sunan eser, gün uzunluğu kullanım imkanı sunuyor. Kulak içi kulaklık, AirPods üzere kutusundan çıkar çıkmaz kullanıma hazır hale gelirken, iPhone yahut Apple Watch cihazlarınıza anında bağlanabiliyor.

Apple AirPods Pro Fiyatı ve Özellikleri

Yeni Apple kablosuz kulakların öne çıkan özelliği natürel ki Aktif Gürültü Engelleme özelliği. Epey hafif bir kulaklık olan AirPods Pro, etrafınızdan gelen sesleri engelleyerek dinlediğiniz şeye konsantre olmanıza yardımcı olabiliyor.

Şeffaf Mod ise dış seslerin kulağınıza ulaşmasına müsaade veriyor. Bu sayede etrafınızda olup bitenleri duyabiliyorsunuz. Dış ve iç kısım mikrofonları ile silikon uçların sağladığı ses yalıtımı kapatılabiliyor. Ürünün kutusundan 3 farklı uzunluk seçeneğine sahip, içi konik dizaynlı yumuşak ve esnek uçlar çıkarken kişiye özel bir kullanım rahatlığı hedeflenmiş.

Kulaklıktaki özel dizayna sahip yüksek gezinimli ve düşük distorsiyonlu sürücü ile güçlü baslar sunulacağı sav ediliyor. Adaptif EQ ise dengeli ve varlıklı bir dinleme deneyimi için müziği kulağınızın biçimine uygun bir biçimde otomatik olarak ayarlayabiliyor.

Üründeki Apple H1 çipi düşük ses gecikmesine imkan sağlıyor. Kulaklığın alt ucundaki Kuvvet Sensörü ile müziklerinizi ve aramalarınızı denetim edebiliyor, Aktif Gürültü Engelleme ve Şeffaf Mod ortasında basitçe geçiş yapabiliyorsunuz. Siri ile Mesajları Seslendir özelliği sayesinde dijital asistan, gelen bildirileri AirPods’unuzdan size otomatik olarak okuyor. Ses Paylaşımı özelliği, iki çift AirPods üzerinden tıpkı ses akışını bir arkadaşınızla paylaşma, böylelikle birlikte oyun oynayabilme, sinema izleyebilme veya müzik dinleyebilme tecrübesi sunuyor.

Kulaklıklar tek şarjla 4,5 saate kadar dinleme mühleti sunuyor. Aktif Gürültü Engelleme ve Şeffaf Mod kapalıyken bu müddet 5 saate kadar çıkıyor. Konuşma süresi ise 3,5 saate kadar olarak veriliyor. Yeni dizaynlı ve kulaklığın yapısına uygun olan daha geniş kablosuz şarj kutusu ise Qi sertifikalı şarj aygıtlarıyla yahut Lightning konnektörüyle çalışıyor. Bu kutu 24 saatten fazla dinleme süresi, 18 saatten fazla konuşma süresi sağlıyor. Şarj kutusu ile 5 dakika şarjla yaklaşık 1 saat dinleme süresi yahut yaklaşık 1 saat konuşma süresi sunulabiliyor.

Kulaklıklar birinci olarak 30 Ekim tarihinden itibaren 30 ülkede satışa sunulacak. Yurtdışı fiyatı ise 249 dolar. AirPods Pro Türkiye fiyatı ise 1.899 TL olarak açıklandı. Ülkemizde için satışların 1 ay sonra başlayacağını varsayım ediyoruz. Bu ortada eseri kullanabilmek için iOS 13.2 güncellemesinin yapılması gerekiyor.

Başa dön tuşu