ASUS ROG, Aim Lab ile Geliştirdiği Harpe Ace Oyuncu Mouse ve Mouse Mad’i Duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG), ROG Harpe Ace Aim Lab Edition oyuncu mouse’unu ve Hone Ace Aim Lab Edition oyuncu mouse pad’ini duyurdu. Oyun dalının öncülerinden ROG, oyuncuların gerçek potansiyellerini yakalamalarına yardımcı olan eserler geliştiriyor.  ROG ve Aim Lab ortasında yapılan bu eşsiz iş birliği birinci sınıf ROG donanımları ile dünyanın her yanından milyonlarca oyuncunun FPS marifetlerini geliştirmek için kullandığı Aim Lab yazılımlarını bir ortaya getiriyor.

ROG Harpe Ace oyuncu mouse’u, Aim Lab profesyonellerinin katkılarıyla FPS oyuncuları için özel olarak üretildi. Esere dahil olan Aim Lab Settings Optimizer yazılımı oyuncuların performansını tahlil ederek, onların güçlü yanlarından ve oyun tarzlarından en yeterli formda yararlanmalarını sağlayan özel mouse ayarlarını uyguluyor. Sadece 54 gram yükündeki Harpe Ace mevcut en hafif oyuncu mouse’larından biri. Bu özelliğiyle model uzun FPS oyun maratonlarında rahatlık sunuyor. ROG AimPoint optik sensörü 36.000 dpi ve <%1 cpi sapmayla üst seviye hassaslık sağlıyor. Gecikme mühletini büyük ölçüde azaltan ROG SpeedNova kablosuz irtibat teknolojisi 2,4 Ghz RF modundayken muteber data transferi ve fevkalâde güç verimliliği sunuyor.

ROG Hone Ace oyuncu mousepad’i üzerindeki ölçüm noktaları sayesinde Aim Lab yazılımının Aim Lab x ROG 360 özelliğinden yararlanma imkanı veriyor. Oyuncular bu bilhassa 360 derecelik bir alanda mouse hünerlerini geliştirebiliyor. Hibrit kumaş yüzey X ve Y eksenlerinde en uygun ve dengeli sürtünmeyi sunarak hassas hareketler yapmayı sağlıyor. Nano kaplama ise su, yağ ve toz tutmaz bir yüzey oluşturuyor. Sağlam kauçuk taban ise eseri sabit tutuyor.

Oyuncu Ekipmanları ve Aksesuarları İş Ünitesi Genel Müdürü ve ROG Marka Komitesi Lideri Kris Huang şunları söyledi: “Aim Lab ile yaptığımız iş birliği oyunculara zafer yolunda yararlanabilecekleri muteber bir avantaj sağlıyor. Ayrıyeten her oyuncunun kendine has gereksinimlerini karşılayan özel bir oyun tecrübesi oluşturuyor.”

Aim Lab CEO’su Wayne Mackey ise “ROG ile yaptığımız iş birliği, herkesin daha yeterli oyun tecrübeleri yaşamasına yardımcı olacak bir dizi yenilikçi etraf ünitesi geliştirmemizi sağladı. ROG harika bir iş ortağı oldu. Bu iş birliğinin sonuçlarını nihayet tüm dünyaya duyurduğumuz için çok heyecanlıyız.” halinde konuştu.

ROG Harpe Ace Aim Lab Edition mouse, Aim Lab bünyesindeki e-spor profesyonelleri tarafından test edilen, iki elle kullanıma uygun bir biçime sahip. E-spor oyuncularının yorumlarını ve gereksinimlerini göz önünde bulunduran dizayncılar ve mühendisler eksiksiz biçim ve yük istikrarını yakalayana kadar 15 farklı tasarımı denedi. Sonuçta ortaya mouse’u uzun müddet sıkı tutan FPS oyuncuları için ülkü bir tasarım çıktı. Oyuncuların mouse’u daha âlâ denetim etmesini sağlayan bu tasarım avuç içine kusursuz dayanak sağlıyor.

Mouse ayarlarının performansa kıymetli tesirleri var. Ne yazık ki birden fazla oyuncu kendileri için en yeterli ayarları bulmakta zorlanıyor. Aim Lab Settings Optimizer, Aim Labs yazılımı üzerinden oyunculara bir dizi misyon yaptırarak performanslarını, maharetlerini ve güçlü yanlarını tahlil ediyor ve buna nazaran o oyuncuya özel en güzel mouse ayarlarını sunuyor. Bu ayarlar sırf ROG Harpe Ace Aim Lab Edition oyuncu mouse’unda çalışıyor. Bu özellik ayrıyeten mouse DPI düzeyi, açı düzenlemesi ve kaldırma uzaklığı için en ülkü pahaları sunuyor.

ROG Harpe Ace sadece 54 gram olan tartısıyla mevcut en hafif kablosuz e-spor oyuncu mouse’larından biri. Dış kısmı son derece hafif, tabiatla dost, biyolojik gereç bazlı naylondan üretilen eserin iç PCB nizamı de son derece verimli bir biçimde hazırlandı.

Yerleşik ROG AimPoint optik sensörü hareketleri 100 ile 36.000 dpi ortasında değişen hassasiyetle takip ediyor. <%1 sapma ise kesim ortalaması olan %3 cpi sapmasından çok aşağıda. 50 g hızlanmaya kadar olan hareketleri saniyede 650 inç sürate kadar takip edebilen bu sensör, oyuncuların son derece hassas hareketler yapabilmelerine imkan veriyor.

ROG SpeedNova kablosuz temas teknolojisi ise gecikme müddetini çok düşük bir düzeye getiriyor ve etrafta RF sinyal karışması oluşturabilecek çok sayıda kablosuz aygıtın olduğu ortamlarda bile emniyetli data transferi yapabiliyor. Böylelikle turnuvalarda yarışan oyunculara ülkü bir tahlil sunuluyor. ROG SpeedNova en az karışmanın olduğu frekansları tarayarak sinyal trafiğinden kaçınıyor ve böylelikle sorgu oranının azamide kalmasını sağlıyor. Bu teknoloji ayrıyeten tıpkı pili kullanan kablosuz mouse’lara kıyasla %50 daha yüksek güç verimliliği sunuyor. ROG Harpe Ace, 2,4 Ghz RF modunda 90 saate kadar kullanım sunuyor.

Harpe Ace takılmayı azaltan, hareket kabiliyetini artıran ve pürüzsüz hareket imkanı veren esnek ve hafif ROG Paracord ve yuvarlatılmış kenarlı %100 PTFE mouse ayaklarıyla geliyor. Harpe Ace’te ayrıyeten 70 milyon tıklamaya güçlü ROG Micro Anahtarlar bulunuyor. Yerleşik özelleştirme seçenekleri sayesinde oyuncular DPI, sorgu oranı, kaldırma aralığı üzere ayarları yapabiliyor yahut istedikleri vakit donanımı sıfırlayabiliyor. Bu esneklik ile Harpe Ace e-spor turnuvaları için ülkü hale geliyor. Oyuncular mouse’larını kendi aygıtlarına bağladıklarında oynamaya çabucak hazır olabiliyor.

ROG Harpe Ace Aim Lab Edition oyuncu mouse pad’i, Aim Lab yazılımında bulunan ve oyuncuların her tarafta nişan kabiliyetini artırmalarına yardımcı olan Aim Lab x RPG 360 isimli eğitim alanıyla birlikte çalışan ölçüm noktalarına sahip.  Bu noktalar oyuncuların mouse’u oynatırken yaptığı bilek ve kol hareketlerini ölçerek hareket ve nişan hünerlerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Hibrit kumaş yüzey dokulu yapısıyla uygun seviyede sürtünme sağlıyor, süratli hareketler ve ani duruşlar için hassasiyet sunuyor. Oyuncular X ve Y eksenlerinde neredeyse harika derecede dengeli ve akıcı bir hareket tecrübesi yaşıyor. Askeri sınıf hami nano kaplama ise yağ, su ve toz tutmayan yapısı sayesinde ROG Hone Ace’i temizlemeyi son derece kolay hale getiriyor, süratli ve dengeli hareket tecrübesinin uzun müddet korunmasını sağlıyor. 3 mm kalınlığındaki kauçuk taban sağlam ve kaymaz bir temel oluşturmasının yanı sıra uzun oyun maratonlarında yumuşaklık ve rahatlık sunuyor.

Başa dön tuşu