iPhone 16 Pro, Ekran Altı Face ID ile Gelebilir

Güvenilir kaynaklar, Apple‘ın ekran altı Face ID üzerinde çalıştığını argüman ediyor. The Elec, ekran altı Face ID teknolojisine sahip birinci iPhone modelinin 2024 yılında iPhone 16 Pro olacağını açıkladı.

Apple’ın yeni tahlilinin ZTE ve Samsung’un yaptıklarına benzemeyeceğini belirtelim. Face ID için olmazsa olmaz bileşenlerden biri olan TrueDepth kamera, ekranın altında olacak ve kullanılmadığında görünmez kalacak. Ekran açıldığında da görünmeyecek. Böylelikle kullanıcılara sürükleyici bir tecrübe yaşatacak.

Bununla birlikte, ön kamera için kamera kesiti, iPhone 16 Pro modelinde tekrar orada olacak. Diğer bir deyişle 2024 yılı, Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun geçen yıl söylediklerini çürütecek formda tam ekran bir iPhone’un piyasaya sürüleceği yıl olmayacak.

Haber, Apple’ın ekran altı teknolojisini gelecekte olağan selfie kameralarını da içerecek formda genişletmeyi planladığını açıklıyor. Kâfi ayrıntı verilmemiş olsa da ekran altı selfie kamerası çentikli ekrandan yahut Dynamic Island’dan kurtarabilir. Bununla birlikte, iPhone 15 ve 16 modellerinde ekranda bir kamera kesiti bulunacağından çentiksiz bir iPhone’un yakın vakitte gelmesi pek muhtemel değil.

Başa dön tuşu