Huawei P30 Pro Yenilendi ve İki Yeni Renk Seçeneğine Kavuştu

P30 Serisi’nin şık dizaynına devam eden yeni P30 Pro, yeni tasarımı ile birlikte, geliştirilmiş fotoğraf ve görüntü düzenleme fonksiyonlarına sahip. Yeni P30 Pro tıpkı vakitte EMUI10’u destekleyecek ve tüm yapay zeka senaryolarının kapısını açacak.

Tüm IFA 2019 haberlerine bu irtibattan ulaşabilirsiniz.

Huawei Tüketici Elektroniği Kümesi CEO’su Richard Yu yaptığı sunumda, “HUAWEI P30 serisi, geçtiğimiz altı ay boyunca 16,5 milyon adetin üzerinde satışla tüketicilerin favorisi olarak kalmaya devam etti. Bu sayı P20 serisine nazaran yüzde 53 daha fazla. Yeni P30 Pro, kullanıcıya yeni bir fotoğraf tecrübesi sunacak ve yeni renkleri, çift doku dizaynıyla daha güçlü, daha heyecan verici bir tüketici tecrübesi yaratacak” dedi.

Doğadan ilham alan Yeni P30 Pro’lar, iki yeni renk şeması getiriyor. Denizi yansıtan Mystic Blue ve Misty Lavender. Yeni P30 Pro, büyük cam art panelin getirdiği problemleri çözen katmanlı bir yapı oluşturmak için iki dokuyu kullanarak parlak ve mat yüzey ortasında yumuşak bir geçiş elde etmeyi hedeflemiş.

Gece vakti insan yüzlerini aydınlatmak ve güzelleştirmek için gece çekim moduna yeni bir “süper gece selfie’si” fonksiyonu eklendi. Bu yeni fotoğraf modu, art plandaki ışık kaynaklarının parlaklığını düşürerek karanlık, doğal, üç boyutlu, şık bir selfie ve elde etmek için arkaplan vurgusunu fazla pozlamadan karanlık alanın ayrıntısını düzgünleştiriyor.

Tamamen tekrar tasarlanan HUAWEI Vlog AI düzenleme fonksiyonu, galerideki fotoğraflardan ve görüntülerden tek bir tıklamayla müzik görüntüleri oluşturulmasına müsaade veren fonksiyonu destekliyor. Görüntü otomatik olarak oluşturulduktan sonra, müzik, filtreler, efektler ve sinema ölçekleriyle daha da özelleştirebilir ve hatta daha fazla klip eklenebilir.

Süper portre modu, profesyonel bir diyafram bulanıklığı efekti getirerek, eksiksiz katmanlama ile etkileyici ve sanatsal hoşluğu vurgularken, fotoğraftaki ana karakterin art plandan öne çıkmasını sağlıyor. ToF lensi, kesin derinlik algılama özelliği ile saç teli detay seviyelerini ve doğal sadeleştirmeyi elde etmek için AI algoritmasıyla çalışıyor. Nüanslar, portredeki herkesin yumuşak ve pürüzsüz bir art plandan öne çıkmasını sağlamak için kıyafetlerin kıvrımlarından yüzün kıvrımlarına kadar dikkate alınıyor.

P30 Pro EMUI 10 Güncellemesi İçin Birinci Sırada

Huawei P30 Serisi’nin kullanıcıları, büsbütün yeni EMUI10 işletim sistemine birinci geçenler olacak. Dağıtık teknolojiyi kullanan EMUI10, kullanıcılara daha âlâ senaryolara sahip akıllı bir tecrübe sunuyor. İnsan faktörü araştırmasına dayanarak tasarlanan EMUI10 birinci sınıf bir tecrübe yaratmayı amaçlıyor.

Dergi üslubu tasarım, daha şeffaf ve açık bir his yaratmak için kullanıcıya çok daha fazla kullanım alanı bırakıyor. Ek olarak, büyük yazı tipi ızgarası karmaşıklığı gidermek ve ekranı daha okunur hale getirmek için daha konsantre bir görsel odak oluşturuyor. Bu usul, kullanıcının görsel tecrübesini geliştirmek için ayarların, takvimin, kişi listesinin ve öbür arayüzlerin estetik dizaynını genişletiyor.

EMUI10 ayrıyeten Windows ve Android ortasındaki sonları sistem düzeyinde kıran, yükseltilmiş bir kablosuz ekran sistemi olan “Çoklu Ekran İş birliği” de getiriyor. Bu özellik, PC ve cep telefonları ortasındaki kesintisiz iş birliğini, çoklu ekran etkileşimini, aygıtlar ortasında sürükleyip bırakma özelliği ile gerçeğe dönüştürüyor. Kullanıcılar artık büyük bir dizüstü bilgisayar ekranından, fare ya da klavye üzere etraf ünitelerinden tam manasıyla faydalanabilecekler.

Başa dön tuşu