ASUS ROG STRIX GO 2.4 Kablosuz Kulaklık Ön İncelemesi

Sökülebilir mikrofon, yumuşak kulak yastıkları, 3.5 mm ile kablolu kullanma imkanı mevcut. Mikrofonu iki istikametli, bir taraf sizi, öbür istikamet filtrelemek için dış sesi algılıyor.

Kulaklık uyduları çevirilerek taşıma için katlanabiliyor. Dizaynda ise ROG logosu ve bant tasarımı dikkatimizi çekti. Üst bantta Republic of Gamers yazıyor. Kulaklık içlerinde R Sağ ve L Sol olarak taraflar işaretlenmiş.

Altta Type-C portu var bu da şarj için kullanılabiliyor. Nintendo Switch ilişkisi için küçük, özel bir ROG Type-C adaptörü var. Bunu Switch’e taktığınızda kulaklık ve Switch 2.4 GHz üerinden kablosuz bağlanmış oluyor.

Peki yalnızca Nintendo Switch için mi? Natürel ki hayır, bu yurtdışında Switch tanınan olduğu için öne çıkan bir özellik. PC ve öteki platformlarda da kullanılabiliyor.

Ağırlığı ise 290 gram ve ASUS kendi kategorisinde en hafif kulaklık olduğunu tez ediyor. Mikrofonda bir ek özellik tezi daha dikkat cazip, tuş basışındaki sesleri, yapay zeka özellikleri ile kayda girmekten alıkoyuyor. Bunun demosunu izledik lakin kendimiz test etmedik.

Bunlara ek olarak bütün gün dayanmak üzere tasarlanmış bataryası değerli bir nokta. Öbür teknik ayrıntılar içerisinde bir öteki kıymetli detay ise 3.5 mm’deki frekans aralığının daha geniş olması.

Başa dön tuşu