iOS 13 FaceTime Dikkat Düzeltme Özelliği Getiriyor

Apple, görüntülü görüşme sırasında yaşanan bir durumu düzeltmek üzere iOS 13 ile birlikte kullanıcılarına yeni bir özellik sunuyor. Bildiğiniz üzere, akıllı telefonunuzun ekranı ve kamera lensinin senkronizasyon formu, konuştuğunuz kişinin gözlerine tam olarak bakamamanıza, yani doğal bir göz teması kuramamanıza sebep oluyor. iOS 13 FaceTime dikkat düzeltme özelliği ise bu durumu ortadan kaldıracak. Apple yeni özelliği ile manzaralı görüşme sırasında gözünüzü tam olarak karşınıza dikerek bakabilmeniz için bir ayarlama yapacak.

iOS 13 Beta 3 ile ortaya çıkan bu yenilik, gelişmiş imaj manipülasyonu kullanarak görüntü tabanlı göz kontağının daha doğal görünmesini sağlayacak. Uygulama geliştirici Mike Rundle keşfettiği bu yeniliği teknoloji meraklısı Will Sigmon ile test etmiş. Bu imgeleri ise aşağıda görmeniz mümkün.

Özelliğin şu an için yalnızca iPhone XS ve iPhone XS Max ile çalıştığı da bilgiler ortasında. Olağan ki yeni jenerasyon iPhone modellerinde de bu özelliğin standart hale geleceğini ve FaceTime için bunun kıymetli bir artı olacağını söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu