Boğaziçi Ventures Perculus’a yatırım yaptı

2022 yılının birinci yarıyılında yatırımlarıyla öne çıkan Boğaziçi Ventures’in son yatırımı Perculus için oldu. Son yatırım ile 2022 birinci yarısında 18 yatırım yapılmış oldu.

Yeni jenerasyon teknoloji eser ve hizmetlere odaklanan Boğaziçi Ventures, 2022 yılında 18 yatırım yaparak dikkat çekti. Son yatırım Perculus’a gelirken uzaktan eğitime odaklanan Perculus böylelikle pazardaki gücünü arttırmak ismine değerli bir takviye aldı. Teşebbüse yapılan yatırım 400 bin dolar oldu.

Pandemi periyodu ile öne çıkan uzaktan eğitim sisteminde yeni jenerasyon dijital eğitim aracı olarak pazardaki yerini alan Perculus, yaptığı başarılı çıkış ile Boğaziçi Ventures’in takviyesini de lamayı başardı. 2008 yılında temelleri atılan teşebbüs, pandemi periyodundaki trend ile ivme kazandı. Kullanıcı idaresi, raporlama üzere bilgi ile çalışmayı ön plana çıkaran ve eğitimciler için uzaktan idaresi kolay hale getiren Perculus, öğretmenler için eğitimde de eksiksiz tahliller sunuyor.

Boğaziçi Ventures yatırımdan memnun

Boğaziçi Ventures Perculus’a yatırım yaptı

Yeni yatırım ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Boğaziçi Ventures İcra Konseyi Lideri Barış Özistek, “Özellikle pandemi sonrası artan online etkileşim alışkanlıklarına eğitim alanında üst seviye tahliller sunan Perculus, kısa müddette küresel arenada kendi kesiminin kıymetli oyuncularından biri pozisyonuna gelecektir” dedi.

Boğaziçi Ventures yatırımı için fikirlerini lisana getiren ve teşebbüsün geleceğine yönelik açıklamalarda bulunan Enocta CEO’su Ahmet Hançer ise “Edtech genel olarak dünyadaki değerli yatırım alanlarından biri;bizim de bu alanda birçok teşebbüsümüz ve yatırımımız var. Gerek pandemi sürecinde Perculus’un ağır bir formda kullanımı, gerekse eğitim dikeyindeki kıymetli bir gereksinimi karşılaması Perculus’a yatırımları artırmamızdaki en kıymetli etken oldu. Perculus bizim çok inandığımız bir eser, bu nedenle şirketleşmesi ve yoluna odaklanarak devam etmesi en büyük arzumuzdu” dedi.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu