Acer, Yeni Monitörleri ve Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı

Acer yaptığı açıklamayla, iki güçlü Predator Helios dizüstü oyun bilgisayarını ve bir çift Predator oyun monitörünü duyurdu. 16 inç ve 18 inç ekran boyutları ile gelen ve orijinal dizaynları ile dikkat çeken dizüstü bilgisayarlar, en yeni 13. Kuşak Intel® Core™ taşınabilir işlemciler ve NVIDIA® GeForce RTX™ 40 Serisi GPU’lardan güç alıyor ve bu özellikleri ile Acer’ın bugüne kadarki en güçlü oyun dizüstü bilgisayarları olma özelliklerini taşıyor. “Bilgisayar Etraf Üniteleri ve Aksesuarları” kategorisinde CES İnovasyon Mükafatı kazanan Predator X45 800R kavisli devasa monitörü ile öne çıkıyor. Predator X27U ile her iki monitör de 240 Hz’lik yüksek yenileme suratlarına sahip OLED ekran teknolojisi ile geliyor.

Predator Helios 16, Predator Helios 18 Dizüstü Bilgisayarlar

Yeni Predator Helios 16 (PH16-71) ve Predator Helios 18 (PH18-71), Acer’ın güçlü dizüstü oyun bilgisayarı serisine en yeni ve en tezli teknolojileri getiriyor. Külliyen yenilenmiş dizaynlara ve yükseltilmiş termal özelliklere sahip olan dizüstü bilgisayarlar, NVIDIA GeForce RTX 4080 Dizüstü Bilgisayar GPU’su (165W’A kadar MGP) ile 13. Jenerasyon Intel Core™ i9 yahut i7 HX işlemcilerden güç alırken, birinci sınıf âlâ bir oyun bilgisayarında olması gereken tüm özellikleri taşıyorlar.

Intel Lider Yardımcısı ve Asya Pasifik ve Japonya Genel Müdürü Steve Long, “13. Kuşak Intel Core taşınabilir işlemci ailesinden güç alan yüksek performanslı PC platformlarını dünya genelindeki bilgisayar tutkunlarına sunmak için Acer ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Kullanıcıların deneyimleyebileceği fevkalâde süratli performans, daldaki alternatiflerle karşılaştırıldığında dikkate paha. Zira laboratuvarlarımız, genel PC kullanımına yönelik Crossmark testlerinde  yüzde 40’a kadar ve birçok içerik oluşturucunun kullandığı Blender’da iki katına kadar daha yüksek performans göstermiştir” dedi.

Yeni 13. Jenerasyon Intel Core işlemciler, PC’nizin birebir anda daha fazlasını yapabilmesi için çıtayı yükseltiyor. Yüksek performanslı çekirdek ve hibrit tasarımı, en sevdiğiniz oyunları kesintisiz oynamanıza imkân verirken, ultra verimli çoklu vazife ve sürükleyici cümbüş tecrübesi sunuyor. Yeni NVIDIA GeForce RTX 40 Serisi GPU’lar, hem performansta hem de yapay zeka dayanaklı grafiklerde büyük bir sıçrama sağlayan NVIDIA Ada Lovelace mimarisinden yararlanıyor. Kullanıcılar, gerçeğe yakın sanal dünyaları ve ışın izleme ile artırılmış performansı, DLSS 3 ile yüksek kaliteli çerçeveleri ve rekabet avantajı elde etmek için sistem gecikmesini optimize eden Reflex’i deneyimleyebiliyorlar. 32 GB’a kadar DDR5-4800 MHz RAM ve RAID 0’da 2 TB’a kadar PCIe Gen4 NVMe SSD, dizüstü bilgisayarları hayranlık uyandıran güç merkezlerine dönüştürüyor ve en şiddetli AAA oyunlarını oynamak için ülkü kılıyor.

Predator Helios 16, 165 Hz yahut 240 Hz’lik 16 inçlik (16:10) WQXGA (2560×1600) ekran yahut 250 Hz’lik, varlıklı ve canlı renkler için 1.000.000:1 yüksek kontrast oranı ve yüzde 100 DCI-P3 renk gamına sahip, 1000 nit’in üzerinde zirve parlaklığını destekleyen AUO AmLED teknolojisiyle çalışan Küçük LED ile karşımıza çıkıyor. Predator Helios 18, 165 Hz’lik WUXGA (1920×1200), 165 Hz yahut 240 Hz’lik WQXGA (2560×1600) yahut klasik ekranlardan üç kat daha fazla ortam kontrast oranı sağlayan ve zayıf aydınlatma şartlarında bile meselesiz kullanabilmek için 1000 mahallî karartma bölgesini destekleyen AUO’nun muhteşem süratli 250 Hz Küçük LED ekranı olmak üzere 18 inçlik (16:10) farklı ekran seçenekleri ile geliyor. Daha yüksek çözünürlükler ve süratli yenileme suratları, imajların en az gölgelenme yahut yırtılma ile ekranda akmasını sağlıyor. Sürükleyici 18 inçlik panel, daha büyük ölçekte taşınabilir oyun tecrübesi sunuyor. Birden çok monitör konseyimi için ülkü olan aygıt, çarpıcı netlik ve sunduğu ayrıntılarla aksiyonu yeni bir seviyeye taşıyor.

Tüm bu yeni güçlü bileşenleri serin tutmak için Predator dizüstü bilgisayarlarda, özel olarak tasarlanmış ikili 5. Kuşak AeroBlade™ 3D metal fanlar ve daha âlâ ısı transferi için dikdörtgen formundaki vektör ısı boruları ile gelişmiş termal tahliller bulunuyor. Ek olarak, sıvı metal termal gresin soğutma tesirleri, aygıtın gelişmiş termal performansını tamamlıyor.

Helios Serisi için tüm bu güçlü teknolojiler, düz kenarlara ve daha ince çerçevelere sahip kolaylaştırılmış mat siyah bir kasaya sahip yeni dizaynda bir ortaya geliyor. Dizüstü bilgisayarın gerisinde, havalandırmaların üst kısmı boyunca uzanan özelleştirilebilir bir RGB ışık çubuğuna sahip birkaç ilişki noktası bulunuyor.

Yeni tasarım, 1,8 mm tuş uzaklığı ve gölgelenmeyi önleyici N tuş geçişine sahip küçük LED arttan aydınlatmalı bir klavye ile tamamlanıyor. RGB geriden aydınlatmalı klavyenin her tuşu, parlak tekdüze renkleri ve daha az güç gerektiren ve özel olarak tasarlanmış bir art ışık modülüyle ısıyı verimli bir halde dışarı atmaya yardımcı olan pürüzsüz dinamik aydınlatma efektlerini gösterecek yeni tasarımı ile geliyor. Yeni özel Mod tuşu, gelişmiş oyun performansı için modlar ortasında süratli geçişi sağlarken, PredatorSense tuşu, uygulamayı süratli bir biçimde açmayı kolaylaştırıyor. Kullanıcılar ayrıyeten klavyelerinin tuş başına RGB art aydınlatmasında daha fazla özelleştirme için Predator Pulsar aydınlatmasını aktifleştirmek üzere PredatorSense’i kullanabiliyor. 4.0 sürümüne güncellenen Acer’ın oyun denetim merkezi PredatorSense, sistem ayarlarını denetim etmeyi ve izlemeyi kolaylaştıran daha sağlam bir tasarım sunarken, yeni Senaryo Yöneticisi özelliği farklı oyun kurulumları için şahsî profillerin oluşturulmasına imkan sağlıyor.

Predator dizüstü bilgisayarlar, süratli ve meselesiz bir oyun tecrübesi için Intel® Killer™ E2600 Ethernet Denetleyicisi, Intel® Killer™ Wi-Fi 6E AX1675 frekans bandı dayanağı ile geliyor ve bu özellikleri sayesinde oyuncular hiçbir vakit ilişki sorunu yaşamıyor. Oyun dizüstü bilgisayarları, bir HDMI 2.1, güç dağıtımını destekleyen iki USB Tip C Thunderbolt™ 4 ve bir Micro SD™ kart okuyucu dahil olmak üzere USB 3.2 Kuşak 2 olmak çeşitli etraf ünitelerini kapsayan varlıklı temas seçenekleriyle geliyor. Ayrıyeten yüzlerce yüksek kaliteli PC oyununa erişim sağlayan bir aylık Xbox Game Pass yahut PC Game Pass, Predator Helios 16 ve Predator Helios 18 dizüstü bilgisayarlar ile armağan olarak geliyor.

Predator X45 ve X27U Oyun Monitörleri

Acer’ın en yeni Predator oyun monitörleri Predator X45 ve Predator X27U, profesyonel oyuncuları bile şad edecek OLED ekranları ve son derece süratli performansı ile dikkat çekiyor. 45 inçlik UWQHD ekrana sahip (3440×1440) ultra geniş, dar çerçeveye sahip 800R kavisli monitör Predator X45, görüş alanını genişleterek daha gerçekçi ve sürükleyici bir oyun tecrübesi sunuyor. Monitör, şaşırtan derecede gerçekçi imajlar için DCI-P3 renk gamının yüzde 98,5’ini destekliyor. DisplayPort 1.4 ve iki HDMI 2.0 temas noktaları ile donatılan TÜV Rheinland EyeSafe® sertifikalı bu aygıt, hem PC’leri hem de konsolları destekliyor. Ayrıyeten Predator X45’in HDR10 ve 1000 nit azamî parlaklığa sahip OLED paneli, daha detaylı imgeler için kusursuz kontrast üretirken, UGR<22 derecesi parlak şartlarda parlamasız oyun oynamaya imkan tanıyor. Şık ve sağlam metal tabanlı ayarlanabilir metal ayak, bu büyük monitörün oyun boyunca sabit kalmasını sağlıyor.

Predator X27U’nun yüzde 98,5 DCI-P3 kapsama alanına sahip 27 inçlik düz WQHD (2560×1440) paneli, günlük kullanım için emniyetli ve güçlü bir monitör arayan profesyonel oyuncular için ülkü bir seçenek olarak geliyor. TÜV Rheinland EyeSafe sertifikalı monitör, 1000 nitlik bir zirve parlaklığı ve HDR10 özellikleri sayesinde gerçeğe çok yakın görseller sunuyor.

Hem Predator X45 hem de Predator X27U, AMD FreeSync™ Premium teknolojisi sayesinde sahip olduğu çok süratli 240 Hz yenileme suratları ve 0,01 ms piksel cevap mühleti ile akıcı bir oyun tecrübesi sunuyor. Ayrıyeten her iki aygıt da klavye ve fareyi değiştirmek zorunda kalmadan masaüstleri ve dizüstü bilgisayarlar ortasında zahmetsizce geçişe müsaade veren bir KVM anahtarları ile geliyorlar. Ayrıyeten USB Type-C’ye sahip USB hub, başka aygıtlar ve etraf ünitelerini monitörlere bağlamayı kolaylaştırıyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

 • Predator Helios 16 (PH16-71), şubat ayında EMEA bölgesinde bin 2.399 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
 • Predator Helios 18 (PH18-71), mart ayında EMEA bölgesinde 2.499 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
 • Predator X45, 2023’ün ikinci çeyreğinde EMEA bölgesinde 1.799 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
 • Predator X27U, 2023’ün ikinci çeyreğinde EMEA bölgesinde 1.099 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

27 inç ve 32 inç ekran alternatifleri ile gelen Acer Aspire S hepsi bir ortada bilgisayarlar, kusursuz bir bilgi süreç tecrübesi sunmak için en yeni 13. Jenerasyon Intel® Core™ işlemciler ve Windows 11 işletim sisteminden güç alıyor. Konuttan çalışan ve tıpkı anda birden fazla iş yapan kullanıcılar için verimlilik ve güvenilirlik sağlayan Aspire 5 Serisi dizüstü bilgisayarlar, en yeni 13. Kuşak Intel Core işlemciler ve NVIDIA® GeForce RTX® GPU’lardan güç alırken, hafifliği ile öne çıkan Aspire 3 Serisi dizüstü bilgisayarlar ise çabucak kullanıma hazır performans özellikleri ile geliyor.

Akıllı hoparlör ailesinin en yeni üyesi olan Google Asistan, DTS Sound™ ve LED nokta ekrana sahip Acer Halo Swing Akıllı Hoparlör kullanıcılara gittikleri her yerde kaliteli ses ve göz kamaştırıcı ışık efektleri sunuyor.

Acer Aspire S Serisi Hepsi Bir Ortada Bilgisayarlar

Acer Aspire S Serisi hepsi bir ortada bilgisayarlar, kullanıcılara keyfini çıkarabilecekleri minimalist fakat çağdaş bir çalışma alanını kendi meskenlerinin rahatlığında sağlıyor. Ailelerin günlük bilgi süreç ve cümbüş gereksinimlerini karşılamak için tasarlanan 32 inç ekranlı model, 13. Kuşak Intel Core i7-13700’ye kadar masaüstü işlemcilerden ve Intel® Arc™ A-Serisi grafik kartından, güç alırken, 27 inçlik model ise en yeni 12. Jenerasyon Intel Core i5 ve i7 işlemcilerin yanı sıra ve en çok gereksinim duyulan anlarda üstün çoklu misyon performansı sağlayan Intel® Iris® Xe grafik kartı tarafından destekleniyor. Hepsi bir ortada bilgisayarlar, çalışırken yahut internette gezinirken konforlu bir görüntüleme tecrübesi sağlamak için itinayla tasarlanmış ergonomik eğilebilir ekrana sahip şık bir alüminyum kasa ile geliyor.

Kullanıcılar ayrıyeten Acer Aspire S hepsi bir ortada bilgisayarlarda görsel ve işitsel olarak çok boyutlu güçlü bir tecrübe yaşıyor. Modellerin keskin, neredeyse kenarlıksız WQHD ekranları, net ve parlak imgeler sunmaya imkân sağlarken, çift hoparlörü ise DTS Surround ile heyecan verici bir ses tecrübesi sunuyor. Manyetik olarak monte edilmiş 1080p FHD web kamerası ve kullanıcıların ekrandaki en uygun imgelerini yakalayabilmeleri için isteğe bağlı olarak gelen halka ışık aksesuarlı 1440p QHD web kamerası, imajlı arama ve içerik oluşturmayı çok kolaylaştırıyor. Acer EyeSense™ yüz tanıma özelliği ve Windows Hello parmak izi okuyucu sayesinde, kullanıcılar, şifresiz biyometrik güvenlik tecrübesi ile Windows 11 aygıtlarına şahsî bilgilerinin güvenliğini koruyarak çarçabuk erişebiliyor. Tüm bu özelliklerin yanında Acer Aspire S hepsi bir ortada bilgisayarlar, varlıklı temas seçenekleri ve yedi ek 160 MHz kanal sayesinde mahallî ağlara üç kat daha hızlı  ilişki tecrübesini sunan WiFi 6E takviyesi ile geliyor.

Acer Aspire 5 Dizüstü Bilgisayarlar

Acer Aspire 5 serisinin yeni modelleri, güçlü 13. Jenerasyon Intel Core işlemciler ve ışın izleme için gelişmiş yapay zeka teknolojisi ile donatılmış NVIDIA GeForce RTX 2050 GPU’lardan güç alıyor. Bu özellikler dizüstü bilgisayarları performans ve çok taraflılık isteyen kullanıcılar için ülkü bir seçim haline getiriyor. Mesken kullanıcıları için çok taraflı bir kullanım tecrübesi sunan Aspire 5 Serisi ayrıyeten 32 GB’a kadar DDR4 bellek ve 1 TB’a kadar M.2 SSD ile geliyor ve blogger’lara, fotoğrafçılara ve öğrencilere birebir anda bir dizi uygulama aracılığıyla içerik üretmelerine ve yaratıcı taraflarını ortaya koymalarına imkan tanıyan temel araçları kullanabilecekleri gücü sağlıyor. Acer Aspire 5 dizüstü bilgisayarların, tüm bu güçlü özellikleri birden çok göz alıcı renk kümesiyle gelen alüminyum kasasının altında toplanıyor.

15 inçlik dizüstü bilgisayar bir QHD ekrana ve 16:9 en uzunluk oranına sahip olduğundan, mesken dizüstü bilgisayarlarının çarpıcı ekranıyla kullanıcılara net ve rahat bir izleme tecrübesi sunuluyor. 14 inçlik versiyonda ise 16:10 en uzunluk oranına sahip bir FHD ekran ve göz alıcı IPS geniş görüntüleme açısında dar çerçeveler bulunur. Bu konfor Acer’ın dinamik renk optimizasyonları sunan görsel teknolojileri ile daha da artıyor. Aspire 5 ayrıyeten sık görüntü izleyen yayıncılar ve kullanıcılar için de ülkü kullanım sağlıyor. 1080p FHD web kamerası ve dijital mikrofonları, yayın yahut konferans görüşmeleri yaparken yüksek kaliteli görüntü ve net ses çıkışı elde etmek için Acer’ın Temporal Noise Reduction (TNR) teknolojisini ve Acer PurifiedVoice™ teknolojisini kullanıyor.

Aspire 5 dizüstü bilgisayarların içi ve dışı TwinAir Soğutma sistemi ile geliştirilmiş termal kapasitesi ve daha fazla ısıyı dışarı atmak için bir hava girişi klavyesi sayesinde daima serin kalıyor. Dizüstü bilgisayarlar ayrıyeten, internet yayınları yahut evrak paylaşımı sırasında daha fazla fonksiyonellik sağlamak için Thunderbolt™ 4 temas noktasına sahip tam fonksiyonlu bir USB Type-C, Wi-Fi 6E ve HDMI 2.1 ile aygıtları bağlamak yahut şarj etmek için çok çeşitli irtibat noktası seçenekleri sunuyor.

Acer Aspire 3 Dizüstü Bilgisayarlar

Pratik çoklu vazife fonksiyonları için tasarlanmış Acer Aspire 3 Serisi, ailenin tüm üyelerine hitap eden bütçe dostu, kullanımı kolay dizüstü bilgisayarlar olarak karşımıza çıkıyor. Yeni Intel® Core™ i3-N serisi işlemcilerden güç alan dizüstü bilgisayarlar işten, eğitimden yahut oyundan daha fazlasını isteyenler için her vakit kullanıma hazır bir tecrübe sunuyor. Temelinde performans ve üretkenlik olan bilgisayarların geliştirilmiş termal sistemleri, fan yüzey alanında yüzde 40 artış ve optimize edilmiş hava akışı ile daha soğuk iç kısımlar için ise ek yüzde 17 termal kapasite sağlayarak fişe takılı değilken daha uzun ve daha verimli kullanım sağlıyor.

Yalnızca 1,6 kg ağırlığında ve çeşitli renklerde sunulan 18,9 mm metal kasaya sahip Aspire 3 serisi daha hafif ve daha ince olacak halde özel olarak tasarlanmıştır. Aileler, 1080p FHD ekranı sayesinde internette gezinirken yahut sinema izlerken keskin, detaylı imajlar elde ederken, Acer’ın BlueLightShield™ teknolojisi göz yorgunluğunu en aza indirmek için mavi ışık emisyonunu azaltıyor. Tüm modellerde ayrıyeten bir USB Type-C ilişki noktası, HDMI 2.1 temas noktaları ve Wi-Fi 6E bulunuyor ve bu da tüm ailenin temel irtibat ihtiyaçları için artırılmış bir fonksiyonellik sağlıyor.

Acer Halo Swing Taşınabilir Akıllı Hoparlör

Acer’ın akıllı hoparlör ailesinin en yeni üyesi olan taşınabilir Acer Halo Swing Akıllı Hoparlör (Halo SPK 5100G), her yerde kristal netliğinde ses ve etkileşimli LED imajlar sunuyor. DTS Sound ile birlikte, gelişmiş ses ve bas projeksiyonunu öne çıkarıyor. Tıpkı vakitte çeşitli müzik cinslerine ahenk sağlayan reaktif bir RGB aydınlatmalı taban ile geliyor. Taban aydınlatması ayrıyeten Google Asistan ile etkileşime girildiğinde renk değiştiriyor ve alanları sıcak ışıkla aydınlatan bir ışık kaynağına dönüşebiliyor.

En yeni Acer akıllı hoparlör, tıpkı anda birden fazla kullanıcı için rahat bir kullanım ve ultra hassas aygıt denetimi sağlıyor. Google Home ve Acer Halo Swing Uygulaması tarafından desteklenen, sıkıntısız aygıt eşleştirme ve idaresine ve öbür hoparlörleri kullanarak küme olarak müzik yapmaya imkan tanıyor. Hoparlör üzerinde yer alan LED dot ekran paneli, kullanıcıların posta, takvim, hatırlatıcılar ve bildiriler üzere özelleştirilebilir güncellemeleri denetim etmelerini sağlıyor. Hepsinden öte, Acer Halo Swing Akıllı Hoparlör, IPX5 dereceli suya dayanıklılık, şık bir deri tutma yeri ve Bluetooth® 5.2 kablosuz akış yahut yardımcı giriş temas noktası seçeneklerini destekleyen akıllı temas değiştirme özellikleriyle geliyor. Bu özellikler akıllı hoparlörü kendi kategorisinde harika bir seçeneğe dönüştürüyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

 • 27 inçlik Aspire S (S27-1755), ocak ayında EMEA bölgesinde 1.199 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
 • 32 inçlik Aspire S (S32-1856), haziran ayında EMEA bölgesinde 1.799 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
 • 14 inçlik Aspire 3 (A314-23P), ocak ayında EMEA bölgesinde 549 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
 • 15 inçlik Aspire 3 (A315-510P), ocak ayında EMEA bölgesinde 499 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
 • 17 inçlik Aspire 3 (A317-55P), şubat ayında EMEA bölgesinde 599 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
 • 14 inçlik Aspire 5 (A514-56P), mart ayında EMEA bölgesinde 799 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
 • 15 inçlik Aspire 5 (A515-58P), mart ayında EMEA bölgesinde 799 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
 • 17 inçlik Aspire 5 (A517-58M), nisan ayında Kuzey Amerika’da 699,99 USD’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Acer yaptığı açıklamayla, ChromeOS eser serisini yeni Acer Chromebox CXI5 ve Chromebox Enterprise CXI5 ile genişlettiğini duyurdu. Ayrıyeten Acer Chromebox CXI5 yahut Acer Chromebox Enterprise CXI5 ve 24 inçlik FHD USB ilişki istasyonlu monitörden oluşan modüler hepsi bir ortada bilgisayar tahlili Acer Add-In-One 24 de tanıtıldı. Her iki tahlil de işletmelerin ve ticari kurumların çalışma alanlarını düzenlemelerine ve aygıtların bakım, yükseltme ve tamirat süreçlerinin kolaylaştırılmasına yardımcı oluyor, böylelikle daha az arıza yaşanmasını ve uzun vadede maliyet tasarrufu yapılmasını sağlıyor.

Acer Inc. Sabit Bilgisayarlar ve BT Ürünleri İş Birimi Genel Müdürü Jeff Lee, “Acer’ın yeni ChromeOS tabanlı aygıtları, hudutlu çalışma ortamlarında mevcut alanı en üst seviyeye çıkarırken, suram, kullanım ve idaresi kolay, sağlam bilgisayarlara muhtaçlık duyan işletmeler ve kurumlar için harika seçimler olarak dikkat çekiyor. Intel vPro ve berbat maksatlı yazılım müdafaası da dahil olmak üzere en son teknolojilerle donatılan bu güçlü aygıtlar, günümüz işletmelerinin çoklu misyon ve güvenlik konusundaki taleplerine karşılık verebiliyor.

Acer Chromebox CXI5 ve Acer Chromebox Enterprise CXI5

ChromeOS tabanlı yeni Acer Chromebox CXI5, süratli önyükleme müddetleri, kullanım kolaylığı ve güçlü güvenlik özellikleri ile geliyor. Bu Chromebox, kompakt tasarımı sayesinde yerleştirme seçeneklerinde azamî esneklik sunuyor. Davet merkezleri ve ortak çalışma alanları üzere yer kısıtlaması olan ortamlara çarçabuk sığıyor ve VESA montaj kitiyle çabucak hemen her yere yerleştirilebiliyor. 12. Jenerasyon Intel Core i7 işlemciden güç alan aygıt, günlük misyonlarda süratli performans sunarak evvelki işlemci kuşaklarına nazaran yüzde 20’ye kadar uygunlaştırma sağlıyor. İşte performansı ve verimliliği desteklemek için oluşturulmuş Intel vPro platformu, günümüzün hibrit çalışma ortamında gereksinim duyulan çok katmanlı müdafaa seviyesi için ek donanım tabanlı güvenlik ve BT uzmanlarının güvenebileceği kanıtlanmış kararlılık ile geliyor.

Chrome Enterprise Upgrade ile donatılan Acer Chromebox Enterprise CXI5, kurumların BT taleplerini karşılamak ve çağdaş iş gücünün muhtaçlıklarını desteklemek için tasarlandı. Süratli dağıtım, kolay idare araçları, yerleşik proaktif güvenlik özellikleri ve çeşitli üretkenlik uygulamalarına erişim dahil olmak üzere çağdaş yükseltmelerin keyfini çıkarmanıza imkan tanıyor. Akıllı aygıt birebir vakitte 7/24 BT yönetici takviyesiyle birlikte sunuluyor.   BT departmanları, Google’ın Yönetici konsolu aracılığıyla her şeyi yönetebiliyor. Kesintileri ve çalışılmayan müddetleri en aza indirmek için art planda nizamlı olarak otomatik güvenlik güncellemelerini gerçekleştiriyor. Etraf dostu bir aygıt Acer Chromebox Enterprise CXI5, düşük güç tüketimi modları ve verimli şarj özellikleri ile geliyor.

Acer Chromebox CXI5 ve Acer Chromebox Enterprise CXI5, 40 Gpbs’ye varan süratlerde data aktarabilen en yeni ve en süratli USB teknolojisi sağlayan, iki adet USB 4 Jenerasyon 3 Tip C temas noktası ve dört adet USB 3.2 Kuşak 2 Tip A irtibat noktası ile çeşitli etraf ünitelerine bağlanmayı mümkün kılıyor. İki HDMI 2.1 irtibat noktasıyla birlikte tam fonksiyonlu USB C Tipi temas noktası dört adede kadar harici ekranı destekliyor. Ayrıyeten Intel® Wi-Fi 6E (Gig+) ve RJ45 2.5G Gigabit Ethernet (2.5GbE), kararlı internet ve ağ teması sağlıyor.

Acer Add-In-One 24, hepsi bir ortada masaüstü çözümü

Acer’ın yeni Add-In-One 24 masaüstü tahlili, 24 inç FHD 1080p monitörün gerisindeki bölmeye bağlanan Acer Chromebox CXI5 yahut Chromebox Enterprise CXI5’ten oluşan modüler bir tasarım sunuyor. Bu tasarım, Acer Chromebox’ların kullanıcı için en az kesinti müddetiyle tamir ve yükseltmeleri kolaylaştırmak için kolaylıkla öteki başkasıyla değiştirilebilmesini sağlıyor.

Ofis çalışanları ve toplantılar için ülkü olan 115 derecelik geniş açılı 5 MP web kamerası, çift mikrofonu ve iki adet 4 watt’lık hoparlörü, yüksek kaliteli görüntü konferansları gerçekleştirmeyi mümkün kılıyor. AI takviyeli gürültü azaltma modları, kalabalık yerlerde bile net ses sağlamak için art plan gürültüsünü gideriyor. Aygıtın web kamerasında, siber hatalıların imaj yakalamasını önlemeye yardımcı olan yerleşik bir kamera kapağı yer alıyor.

Geniş açılarda yanlışsız imajlar sağlamak için aygıtın ekranı dar çerçeveli birinci sınıf bir IPS panel ile destekleniyor. Bu özellik, bilgisayarda diğerleriyle birlikte çalışırken yahut birebir anda birden fazla uygulamayı kullanırken çalışmayı kolaylaştırıyor. İnce çerçeveleri, kaydırmayı azaltmak için görüntülenebilir alanı en üst seviyeye çıkarırken, monitörü görüntüleme pozisyonuna uyacak biçimde -5 ila 25 derece ortasında ayarlanabiliyor. Aygıtın isteğe bağlı gelen dokunmatik ekranı sorunsuz ve zahmetsiz gezinmeye katkıda bulunuyor. Ekran ayrıyeten, parlak ortamlarda bile kullanılabilmesi için yansımaları ortadan kaldıran parlama önleyici bir kaplama ile geliyor. Yetkisi olmayan çalışanın kurcalamasını tedbire maksatlı sunulan özel vidalar, Acer Chromebox CXI5 ve Acer Chromebox Enterprise CXI5’i bağlantı istasyonlu monitörünün gerisine sıkıca sabitlemeye yardımcı oluyor.

Fiyat ve bulunabilirlik

 • Acer Chromebox CXI5, mart ayında EMEA bölgesinde 349 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
 • Acer Add-In-One 24 mart ayında EMEA bölgesinde 799 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Acer yaptığı açıklamayla, en yeni 13. Kuşak Intel® Core™ işlemciler ve NVIDIA® GeForce RTX™ 40 Serisi GPU’lar ile güçlendirdiği yeni Nitro oyun dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Kuvvetli oyunlardan keyif alan oyuncular için tasarlanan yeni 16 inç ve 17 inçlik Acer Nitro dizüstü bilgisayarlar, performansı artıran ekstra özellikleri ile daha sürükleyici bir tecrübe sunarken, daha kompakt, ince ve hafif form faktörleri yanında yüksek ekran-gövde oranı ile dikkat çekiyor.

İster sıkı bir oyun tutkunu ister bir oyun dizayncısı olun Nitro’nun sağlam yapısı ve güçlü performansı, kullanıcıların yeni bir oyun tecrübesi yaşamasını sağlar.

Yeni NVIDIA® Ada Lovelace mimarisine dayanan RTX 40 Serisi GPU’lar, üst seviye performansı ve yapay zekâ takviyeli grafikleri ile büyük bir sıçramaya imza atarken, oyunlara yeni ve çarpıcı bir görünüm ve apayrı bir his katıyor. Oyuncular tam ışın izleme teknolojisi ile gerçeğe yakın sanal dünyaları deneyimlerken, DLSS 3 ile daha yüksek performans ve Reflex ile rekabet avantajı elde ediyor.

Acer Nitro 16

Yeni Nitro 16 (AN16-51) oyun dizüstü bilgisayarı, evvelki modele nazaran yüzde 5 daha geniş ekran alanı ile geliyor. Birebir vakitte kullanıcıların yine başlatmak zorunda kalmadan tümleşik grafikler ve ayrık grafikler ortasında dinamik olarak geçiş yapmasına imkan tanıyan NVIDIA Advanced Optimus’u destekleyen 165 Hz yenileme suratına sahip yükseltilmiş 16 inç WUXGA yahut WQXGA ekran seçenekleri ile sunuluyor. 4 bölgeli RGB arttan aydınlatmaya sahip tam boyutlu bir klavye ile gelen aygıt, yüzde 100 sRGB renk gamı ve yüzde 84 ekran-gövde oranı sayesinde daha canlı ve cazip bir görüntüleme tecrübesi sağlıyor.

Acer Nitro 17

13. Jenerasyon Intel Core HX’ye kadar işlemcilerden güç alan yeni Nitro 17, 3 kg’dan daha hafif bir kasa ve 400,20 x 293,25 x 27,9/28,9 mm’lik ince bir dizaynla sunuluyor. 17,3 inçlik dizüstü bilgisayar, 144 Hz yahut 165 Hz yenileme suratına sahip FHD ekran yahut 165 Hz yenileme suratına sahip dörtlü yüksek tarifli ekran (QHD) olmak üzere birden çok ekran seçeneğiyle geliyor. Aygıt, geniş dokunmatik yüzeyi (125 mm x 81,6 mm), yüzde 81 ekran-gövde oranı ve RGB 4 bölgeli geriden aydınlatmalı klavyesi kullanıcılara daha gelişmiş bir oyun tecrübesi sağlıyor.

Yeni Windows 11 işletim sistemli Acer Nitro dizüstü bilgisayarlar, daha fazla oyun, sinema ve yayın kaydetmek için oyuncuların elini güçlendiren 32 GB’a kadar DDR5 4800 MHz bellek ve 2 TB’a kadar M.2 PCIe Gen 4 depolama ile geliyor. Her iki dizüstü bilgisayar da bir aylık Xbox Game Pass yahut PC Game Pass ikramı ile oyunculara yüzlerce tanınan PC oyununa erişim imkânı sağlıyor.

Bu Nitro aygıtların çift fanları, yanlarında ve gerilerinde bulunan dört fan çıkışı, üst hava girişi vardır ve ayrıyeten ağır oyun devirlerinde soğutmaya yardımcı olmak için sıvı metal termal gres ile desteklenir. Her biri, NitroSense yazılımı ve özel bir NitroSense anahtarı ile birlikte gelir; kullanıcıların sistemlerinin sıcaklıklarını izlemelerine ve ayrıyeten donanımın mümkün olduğunca soğuk çalışmasını sağlamak için fan suratı ve güç performansı ayarlarını yapmalarına imkan tanır.

Her iki model Killer DoubleShot Pro ve daha fazla bant genişliği sağlamak için Killer Wi-Fi 6 1650i ile geliyor. Oyun ve yayın tecrübesini artırmak için bu dizüstü bilgisayarlarda bir HD kamera, iki mikrofon ve DTS:X® Ultra sesli iki hoparlör bulunuyor. Bu sayede kullanıcılara oyunlarda üst seviye ses tecrübesi sağlıyor. Yeni Nitro oyun dizüstü bilgisayarları bir HDMI 2.1 ilişki noktası, bir microSD kart okuyucu, güç dağıtımını destekleyen iki Thunderbolt™ 4 ilişki noktası ve biri çevrimdışı şarja müsaade veren üç adet USB 3.2 Gen 2 ilişki noktası ile varlıklı irtibat seçenekleri kullanıcılarının hayatını kolaylaştırıyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

 • Acer Nitro 16 (AN16-51), mayıs ayında EMEA bölgesinde 1.499 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
 • Acer Nitro 17 (AN17-51), mayıs ayında EMEA bölgesinde 1.599 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Acer günümüzün taşınabilir profesyonelleri, içerik oluşturucuları ve öğrencileri için tasarladığı ödüllü Swift dizüstü bilgisayar ailesine yeni Acer Swift Go serisinin birinci modellerini eklediğini duyurdu. Acer ayrıyeten, yeni çağdaş dizaynlar, en son performans teknolojileri ve kullanıcıların hareket halindeyken de üretken ve kontakta kalmasına yardımcı olacak araçlarla donattığı yeni Acer Swift X 14 ve Acer Swift 14 dizüstü bilgisayarlarını da tanıttı.

Swift Go, Swift X 14 ve Swift 14 modelleri, son derece şık ve tarz sahibi yeni ultra taşınabilir dizaynları ile öne çıkıyor. Köşeli kenarlar ve yapısal çizgiler üzere ayrıntılar aygıtların daha rafine bir görünüme sahip olmasını sağlarken, bu özellikleri ile yeni Swift dizüstü bilgisayarlar, daha inançlı bir görünüm ve his arayan taşınabilir yaşayan müşterilere hitap ediyor.

Acer Swift dizüstü bilgisayar serisi son yıllarda çok sayıda ödül aldı. Örneğin Swift Edge, CES® 2023 İnovasyon Ödülü’ne layık görüldü.

Acer BT Eserleri İş Ünitesi Dizüstü Bilgisayarlar Genel Müdürü James Lin, “2023 model yeni Swift dizüstü bilgisayarlarımız, çağdaş ve çarpıcı bir görsel çekicilik sunan yepisyeni dizaynlarıyla geliyor. Yeni Swift dizüstü bilgisayarlar yalnızca uygun görünmekle kalmıyor, birebir vakitte OLED ve yüksek çözünürlüklü ekranlar, uzun ömürlü piller ve birinci sınıf performans sunan yeni 13. Kuşak Intel Core işlemciler de dahil olmak üzere etkileyici bir dizi en yeni teknoloji ve özelliği bir ortada sunuyor” dedi.

Acer Swift Go – OLED Ekranlara Sahip İki Yeni İnce ve Model

Yeni duyurulan Swift Go 16 (SFG16-71) ve Swift Go 14 (SFG14-71) en yeni teknolojileri bir ortaya getiriyor ve süratli ekran yenileme oranlarına sahip bir OLED ekran sunuyor. İnce ve hafif dizüstü bilgisayarlar, 500 nit zirve parlaklığı, yüzde 100 DCI-P3 renk aralığı ve VESA DisplayHDR True Black 500 sertifikası ile canlı, gerçeğe yakın imajlar sunan çarpıcı ekranları ile öne çıkıyor. Swift Go 16, 3200×2000 çözünürlük ve 120 Hz yenileme suratına sahip 16 inçlik 3.2K OLED ekrana sahipken, Swift Go 14, 2880×1800 çözünürlük ve 90 Hz yenileme suratına sahip 14 inçlik 2.8K OLED ekrana ile geliyor. TÜV Rheinland Eyesafe® ekran sertifikalı dizüstü bilgisayarların ekranlarının, üretkenliği optimize eden 16:10 en uzunluk oranı ve isteğe bağlı gelen dokunmatik özelliği sayesinde uzun saatler çalışma, öğrenme ve oynatma daha kolay hale geliyor. Ayrıyeten aygıtların geriden aydınlatmalı klavyeleri ve OceanGlass™ dokunmatik yüzeyleri, kaydırma yaparken daha meselesiz ve verimli bir kullanım tecrübesi sağlıyor.

13. Kuşak Intel® Core™ H-serisi işlemcilerden güç alan ve Intel® Evo™ platformu tarafından onaylanan yeni Swift Go 16 ve Swift Go 14, birinci sınıf performans özellikleri ve 9,5 saatten fazla pil ömrü sunuyor. Dizüstü bilgisayarlar üniversal ve kullanımı kolay bir deneyim için kullanıcıların aygıtlarını Android yahut iOS aygıtlara kolaylıkla bağlamasına imkan tanıyan Intel® Unison™ ile geliyor. Intel® Movidius™ VPU’ya sahip 13. Jenerasyon Intel Core işlemciler, birinci sınıf görüntü görüşmelere, geniş ölçekli yapay zekâ dayanağına ve kusursuz entegrasyona imkân sağlayan özel bir yapay zeka motoruna sahip olması ile öne çıkıyor. Bu yeni tahlil, bilgisayarı tüm faaliyetlerin merkezine koyuyor ve tek bir ekranda zahmetsiz belge transferi, arama, iletileşme ve bildirimleri yönetmek için işletim sistemleri ortasında çalışma özgürlüğü sağlıyor.

Her iki dizüstü bilgisayarda da yükseltilmiş bir TwinAir çift fan sistemi, çift D6 bakır ısı boruları ve aygıtları düşük sıcaklıkta tutmak için ısıyı dışarı atan, gittiğiniz her yerde performansı ve güvenilirliği artıran bir hava girişli klavye yer alıyor. Aygıtların 14,9 mm inceliğindeki alüminyum kasaları, yüzde 90 ekran-gövde oranı ve ultra ince yan çerçevelerle optimize edilmiş şık dizaynları ile öne çıkıyor. 1,3 kg’dan daha hafif olan 14 inçlik model, 4,15 mm’lik dar çerçevelere sahip. 16 inçlik versiyonun ise ince yan çerçeveleri 4,2 mm ve yaklaşık 1,6 kg tartısında.

Swift Go 16 ve Swift Go 14 iş, okul ve yaratıcı projelerinizi üstlenerek hayatınızı kolaylaştırmaya geliyor. Her iki model de Thunderbolt™ 4 özellikli USB Type-C, HDMI 2.1 ve MicroSD kart okuyucu üzere bir dizi temas noktası sunuyor. Swift Go dizüstü bilgisayarlar ayrıyeten Art Plan Bulanıklaştırma, Otomatik Çerçeveleme ve Göz Teması üzere arındırılmış kusursuz manzara sunan PurifiedView™ görüntü konferans özellikleri ile geliyor. Temporal Noise Reduction (TNR) özellikli 1440p web kamerası, düşük ışık şartlarında bile yüksek kaliteli görüntüler elde etmenizi sağlıyor. Yapay zekâ takviyesiyle gürültü azaltma özelliğine sahip Acer Purified Voice, konferans ve sınıflar için canlı, net imajlar ve sesler elde etmenize imkân veriyor. Süratli ve sağlam Wi-Fi 6E, en kritik anlarda dizüstü bilgisayarınızın internete bağlı kalmasını sağlıyor. Hem Swift Go 16 hem de Swift Go 14, 2 TB’a kadar PCIe Gen 4 SSD’yi ve 16 GB’a kadar LPDDR5 belleği destekliyor.

Acer Swift X 14 – NVIDIA® GeForce RTX GPU’larla Güçlü Performans

Swift X 14 (SFX14-71), gelişmiş CPU’su ve işlemciden bağımsız GPU’su ile amatör ve profesyonel yaratıcıların potansiyelini ortaya çıkarıyor. Bu birinci sınıf dizüstü bilgisayar, 13. Kuşak Intel® Core™ H-serisi işlemcilerden ve NVIDIA GeForce RTX 4050’ye kadar dizüstü bilgisayar GPU’sundan takviye alıyor. NVIDIA Studio onaylı ve evvelden yüklenmiş NVIDIA Studio Şoförleri ile optimize edilmiş aygıtlar, bu özellikleri ile yaratıcılara farklı uygulamalarla çalışırken daha fazlasını yapabilmeleri için muhtaçlık duydukları gücü sağlıyor. Swift X 14’ün gelişmiş termal sistemi, özel hava girişli klavyesi ve iki adet D6 bakır ısı borularının yanı sıra aygıtların iç kısımlarını serin tutmak için daha fazla hava çeken daha büyük bir fan içeriyor. Yine tasarlanan kasa, tüm gün üretkenlik ve performans için daha yüksek kapasiteli bir pil ile geliyor.

120 Hz kare yenileme suratına sahip 14 inçlik 2,8K OLED ekran, DCI-P3 renk aralığının yüzde 100’ünü sağlıyor ve VESA DisplayHDR™ TrueBlack 500 sertifikası ile dikkat çekiyor. Ekranın 500 nit azamî parlaklığı ve yüksek kontrast derecesi, etkileyici renklere ve imajlara imkan verirken, izleme tecrübesi boyunca ekrandaki yazıların canlı ve net olmasını sağlıyor. İçerik oluşturucular, aygıtın 1080p FHD web kamerası ve Acer PurifiedView™ ve AI Noise Reduction özellikli PurifiedVoice™ ile hareket halindeyken meselesiz bir halde çalışabiliyor. Buna ek olarak, iki adet USB Type-C ve HDMI 2.1 ve bir MicroSD kart okuyucu dahil olmak üzere en yeni temas noktaları, içerik oluşturucuların ekranlara, yazıcılara ve öteki etraf ünitelerine çarçabuk bağlanabilmesini sağlıyor.

Acer Swift 14 – Şık Tasarım

Yenilenmiş tasarımı ile dikkat çeken en yeni Swift 14 (SF14-71T), havacılık sınıfı süper alüminyumla kaplı ince ve hafif CNC ile işlenmiş yekpare gövdesi ve Mist Green yahut Steam Blue renk seçenekleriyle ile geliyor. Elmas bölümlü kenarlar ve çift eloksal kaplama, aygıtın sadece 14,95 mm inceliğinde ve 1,2 kg tartısındaki ince ve birinci sınıf kasasının dizaynına güç katıyor. Okyanusa bağlı plastik atıklar kullanılarak yapılan OceanGlass dokunmatik yüzey, dizüstü bilgisayarın birinci sınıf tarzını tamamlarken tıpkı vakitte Acer’ın Earthion misyonuna da katkıda bulunuyor.

13. Kuşak Intel Core H Serisi’ne kadar işlemcilerden güç alan ve 9,5 saatten fazla pil ömrü sunan Intel Evo onaylı Acer Swift 14 dizüstü bilgisayar bu özellikleri ile tasarımı kadar performans ile de öne çıkıyor. Dizüstü bilgisayarlar ayrıyeten, kullanıcılara farklı işletim sistemlerinde çalışma özgürlüğü sunarak üretkenliklerinin artmasını sağlayan Intel Unison ile geliyor. Swift 14’ün etkileyici termal tahlilleri, sistemleri serin tutan hava akışını artırmak için Acer’ın TwinAir çift fan sistemi ve D6 bakır ısı borularından oluşan bir hava girişi tasarımı sunuyor.

Acer Swift 14, dayanıklılığı artırmak, çizilmeye karşı direnç sağlamak ve leke ve kokuya neden olan bakterilerin büyümesini önlemek için sağlam Antimikrobiyal Corning® Gorilla® Glass ile kaplanmış WQXGA (2560×1600) yahut WUXGA (1920×1200) olmak üzere iki mükemmel 14 inç dokunmatik ekran seçeneği ile geliyor. Hibrit çalışanlar, uzaktan çalışanlar ve hareket halindeki öğrenciler, Swift 14’ün TNR teknolojisi, Acer PurifiedVoice™ ve ve DTS® Audio ile geliştirilmiş çift hoparlöre sahip 1440p QHD web kamerası ile konferansların, derslerin ve manzaralı sohbetlerin keyfini çıkaracak. Windows Hello ve tümleşik parmak izi okuyucu ile güvenlikten ödün vermeden dizüstü bilgisayarda oturum açmayı daha kolay hale getirirken, iki adet USB Type-C Thunderbolt™ 4 temas noktası ve HDMI 2.1 irtibat noktası etraf ünitelerine bağlanmayı kolaylaştırıyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

 • Acer Swift Go 16 (SFG16-71), mart ayında EMEA bölgesinde 1.099 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
 • Acer Swift Go 14 (SFG14-71), şubat ayında EMEA bölgesinde 999 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
 • Acer Swift X 14 (SFX14-71G), nisan ayında EMEA bölgesinde 1.499 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
 • Acer Swift 14 (SF14-71T), ocak ayında EMEA bölgesinde 1.699 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
Başa dön tuşu