Chromium Tabanlı Microsoft Edge İçin Çıkış Tarihi Açıklandı

Açık kaynaklı Google Chromium projesinden gücünü alan tekrar inşa edilmiş Microsoft Edge için beklenen tarih sonunda açıklandı. Microsoft Ignite 2019 konferansında Microsoft Edge çıkış tarihi için 15 Ocak tarihine işaret edilmiş durumda.

İnternet tarayıcının herkese açık test süreci Nisan ayında başlamıştı. Şu anda Edge Chromium sürümünü 3 cinste indirmek de mümkün. Daha düşük kararlılık sunan lakin her gün güncellenen Canary bunların başında geliyor. Dev sürümü ise haftalık olarak güncelleniyor. Son olarak Beta sürümü ise 6 haftada bir güncelleniyor. Üretim kanalı da Beta üzere 6 haftada bir güncelleniyor.

Geçtiğimiz gün ortaya çıktığı üzere Microsoft yeni logoyu da aktiflikte resmen tanıttı. Internet Explorer kullanıcılarının alıştığı mavi E harfli logonun yerini artık özgün Edge logosu alıyor. Logonun tarayıcının yeni Chromium altyapısından ve internette sörf yapmaktan alınan ilhamla tasarlandığı paylaşılıyor.

Release Candidate (RC) yani çıkış öncesi sürüm ise Beta kanalı üzerinden çabucak indirilebilir durumda. Öte yandan bu sürümde Surface Pro X üzere ARM64 kişisel bilgisayarların desteklenmediğini belirtelim.

Başa dön tuşu