Cineshort ilk yatırımını aldı

Türkiye’de kısa sinema abonelik modelini benimseyen ve dala gelir sağlamayı hedefleyen Cineshort’a birinci yatırım geldi. İşte teşebbüs ve yatırımdan birinci ayrıntılar.

Cineshort, kullanıcıların kısa sinemalarla güne orta vermesini ve keyifli vakit geçirmesini hedefleyen bir teşebbüs olarak dikkat çekiyor. Özel olarak seçilen sinemaları, direktörlerle gelir aslına dayalı olarak abonelerine sunan Cineshort, geçtiğimi periyotlarda Workup Girişimcilik Programı’nı tamamlamış ve TT Ventures hızlandırma programına da kabul edilmişti. Başarılı bir süreç geçiren Cineshort için değerli bir yatırım gelişmesi de yaşandı.

Cineshort’a birinci yatırımlar

Cineshort yatırım tipine TechOne VC, DOMiNO Ventures, twozero Ventures, Headline Oryx I, Aegean Ventures ve Powerhouse iştirak sağladı. Hem kütüphanesini hem de faaliyet gösterdiği pazarlardaki aktifliğini arttırmak isteyen teşebbüs, yeni yatırım ile âlâ bir ivme yakalayabilir.

Yatırım ve teşebbüsün mevcut durumunu pahalandıran Cineshort’un Kurucusu Hasan Celil Tombul “Tematik sinemalar ve kısa sinema direktörlerini desteklemek, hedeflediğimiz kullanıcıları bu kültüre entegre etmek istiyoruz. Bu yüzden, platformumuz üzerinden fiyatsız kayıt olunarak sinemalar izlenebiliyor, ufak bir abonelik fiyatıyla de binden fazla sinemanın yer aldığı kütüphanenin tamamını keşfetmenize imkan sağlıyor. Elde edilen gelirden direktöre hisse ayırarak üretimsel sürdürülebilirliği desteklemek istiyoruz. Yatırım çeşidiyle birlikte küresel pazardaki büyümemizi hızlandıracağız. Vizyonumuz bu kategoride dünyanın en büyüğü olmak’’ dedi.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu