EA Oyunları Steam Üzerinden Tekrar Satışa Çıkabilir

Geçen 8 yılın akabinde Electronic Arts yani EA oyunlarını tekrar Steam platformu üzerinden satışa çıkarabilir. Bu varsayımın kaynağı ise EA Twitter hesabı üzerinden atılan bir tweet. Paylaşımda içerisinden buharlar çıkan bir EA kupası göze çarpıyor. Bu görüntü ile birlikte bir ipucu verilmek istendiği düşünülüyor.

EA oyunları 2011 yılında hizmete açılan Battlefield 3’ten bu yana Origin üzerinden satılıyor. Hatta EA o kadar kararlıydı ki, Origin’den 1 yıl evvel satışa sunulan Crysis 2 bile Steam’den geri çekilmişti.

@RobotBrush isimli kullanıcının da Origin oyunlarının Steam üzerinde çalıştırılmasını sağlayacak bir test uygulaması bulması da bu türlü bir atak yapılabileceğine dair diğer bir ispat oldu. Bildiğiniz üzere emsal bir durum Uplay’de de bulunuyor. Oyunlar Steam üzerinden satılsa da oynarken kendi oyun başlatıcısı üzerinden başlatılıyor.

Eğer bu ipuçlarının sonunda EA beklendiği üzere oyunlarını Steam’e getirirse örneğin Apex Legends oyununu Steam arkadaş listenizle de oynayabileceksiniz.

Başa dön tuşu