Elon Musk, Tesla Cybertruck’ın Tekneye Dönüşeceğini Açıkladı

Elon Musk, Tesla Cybertruck’a özel “tekne modu” getirileceğini açıkladı. Bu açıklamaya göre Tesla Cybertruck, derin su birikintilerinde en az 100 metre yol alabilecek.

Milyarder iş insanı Elon Musk, kısa bir süre önce piyasaya sürülen Tesla Cybertruck isimli elektrikli pick-up ile ilgili çok ilginç bir açıklama yaptı. X’teki bir gönderiye cevap veren Musk, Cybertruck için özel bir mod paketi üzerinde çalıştıklarını söyledi. Bu mod paketi, araca eşine az rastladığımız bir özellik kazandıracak.

Elon Musk, Cybertruck ile ilgili ne zaman bir açıklama yapsa bu pick-up’ın gerçekten özel olacağını söyledi. Gelen son açıklama, Elon Musk’ın neden böyle bir tavır takındığını gözler önüne seriyor. Zira açıklamaya göre Cybertruck için hazırlanan mod paketi, aracın bir tekne gibi kullanılmasını sağlayacak. 

100 metrelik mesafelerde kullanılabilecek

Tesla Cybertruck

Elon Musk’ın yaptığı açıklamaya göre Cybertruck için geliştirilen mod, aracın derin bir su birikintisinde en az 100 metre yol alabilmesini sağlayacak. Üstelik Musk’a göre sürücülerin bu özellikten faydalanmak için yapmaları gereken tek şey, Cybertruck’ın kapılarındaki contaları değiştirmek olacak

Tesla, Yıllardır Geliştirdiği 3 Boyutlu Kuş Bakışı Park Yardımcısı Özelliğini Resmen Kullanıma Sundu [Video]

Elon Musk’ın X’te yaptığı paylaşım: 

Kaynak :
https://www.businessinsider.com/elon-musk-says-you-can-use-cybertruck-as-a-boat-2023-12

Başa dön tuşu