Galaxy S10 Lite ve Galaxy Note 10 Lite mı Geliyor?

Samsung bu yıl amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 ile karşımıza çıktı. Hatta bu modellerden birisi 3 başkası ise 2 farklı seçenek ile geldi. Galaxy S10e ve Galaxy Note 10 nispeten daha daha uygun fiyatlı seçenekler olarak sunulsa da şirketin artık de her iki amiral gemisinin hafifletilmiş halleri olan Galaxy S10 Lite ve Galaxy Note 10 Lite için hazırlık yaptığı söyleniyor. Aygıtların bir vakitler çıkan Mini serisini hatırlattığını söylemek gerek.

Şu an için aygıtların teknik özellikleri, fiyatları yahut çıkış tarihleri hakkında rastgele bir bilgi bulunmuyor. Bu manada Samsung’un aygıtları nasıl konumlandıracağı merak konusu. Öte yandan, Note 10 Lite sayesinde S Pen aksesuarının düşük fiyat noktasında da daha erişilebilir hale gelmesinin olumlu olacağı düşünülüyor. Ne de olsa küçük daha küçük olan Note 10 için neredeyse 1.000 dolar fiyatın çok da uygun olduğunu söylemek pek de mümkün değil.

S10 tarafı içinise amiral gemisi özellikler sunan üst orta segmentteki A serisi bulunuyor. Örneğin, A90 5G ile Snapdragon 855 çipset, 6/8 GB RAM, 128 GB dahili depolama, 25 W süratli şarj takviyeli 4.500 mAh batarya ve farklı kamera dizilimleri sunuluyor. Olağan ki bu aygıtların kameraları şirketin amiral gemileri ile sundukları kadar güçlü değil lakin A90 5G, S10e karşısında daha başarılı.

Şimdilik yalnızca söylenti evresinde olan aygıtlar hakkında daha somut bilgiler bakalım ne vakit ortaya çıkacak?

Başa dön tuşu