Galaxy Watch Active 2 EKG İle Gelebilir

Apple Watch Series 4 akıllı saatin değerli özelliklerinden birisi EKG olmuştu ve bunu sunabilen birinci akıllı saat unvanını almıştı. EKG yani elektrokardiyografi, kalp kasının ve sinirsel iletim sisteminin çalışmasını incelemek üzere kalpte meydana gelen elektriksel faaliyetin kaydedilmesi olarak tanımlanıyor. Artık ise Samsung Galaxy Watch Active 2 EKG özelliği ile Apple’a rakip olmak niyetinde.

Geliştirme kademesinde olan aygıtın art planda periyodik olarak kullanıcının kalp atış suratını denetim ederek atriyal fibrilasyon belirtilerini de tespit edip kullanıcısına rastgele bir sıhhat riski olup olmadığını bildirecek bir özellik de sunacağı da argümanlar ortasında. Bu özelliğin de Apple Watch Series 4 ile sunulmuş olduğunu hatırlatalım. Ayrıyeten, düşme tespiti de kullanıcının düştüğü tespit edildiğinde acil yardım servislerini bilgi verecek. Natürel ki bu özelliklerin kesin gelip gelmeyeceğini aygıt resmen tanıtıldığında öğrenebileceğiz.

Şubat ayında tanıtılan Galaxy Watch Active ile benzeri dizayna sahip olacağı söylenen yeni akıllı saatin 40 mm ve 44 mm boyut seçenekleri sunacağı ve One UI kullanıcı arayüzünün yeni bir sürümü ile geleceği de tezler ortasında.

Başa dön tuşu