Google Go Tüm Android Cihazlar için Sunuldu

Arama sonuçlarını yüzde 40’a varan oranda veri tasarrufu sağlayacak formda optimize eden ve daha süratli bir arama tecrübesi sunan Google Go uygulaması artık tüm Android aygıtlar için sunulmuş durumda. Aslen gelişmekte olan pazarlar ve giriş düzeyi aygıtlar için tasarlanmış olan uygulama, hem aygıtlarda daha az yer kaplıyor hem de düşük donanım ile de çalışabiliyor. Son devirde kullanıcılardan gelen talep doğrultusunda Google’ın bu biçim uygulamalarını çoğaltmaya başlaması dikkat çekiyor.

Arama uygulamasının hafifletilmiş olan sürümü irtibat suratınız düşük olduğunda yahut akıllı telefonunuzun depolama alanı azaldığında bile süratli ve muteber cevaplar alma imkanı sunuyor. Uygulamanın sadece 7 MB boyutunda olması da değerli bir avantaj.

Temel arama yeteneklerinin yanı sıra uygulama, Google I/O ile duyurulmuş olan kamera ile çeviri ve gerçek hayattaki metinlerin sesli okunması üzere yeteneklere de sahip. Hatta çevirilerin sesli okunması ve ziyaret edilen internet sitelerindeki metinlerin okunması da uygulamanın özellikleri ortasında yer alıyor.

Android 5.0 Lollipop ve üzeri aygıtlar ile kullanabileceğiniz uygulamayı Google Play Store üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Başa dön tuşu