LG, 2023 OLED Serisi İle TV İzleme Deneyimini Geliştiriyor

LG Electronics (LG), şimdiye kadarki en gelişmiş OLED TV modellerini içeren 2023 TV serisini tanıtıyor. LG’nin en yeni OLED TV’leri, kendinden aydınlatmalı imaj kalitesi, güçlü imaj sürece teknolojileri, daha fazla akıllı özellikler ve hizmetler sunan güncellenmiş webOS sürümü ile izleme tecrübesini en üst noktaya taşıyor.

LG, dünyayı birinci büyük ekran OLED TV ile tanıştırdıktan on yıl sonra premium TV pazarına liderlik etmeye devam ediyor. Bilindiği üzere, son teknoloji eseri OLED TV’ler, 11 yıl üst üste CES İnovasyon Ödülü’ne layık görüldü ve tüketicilere her zamankinden daha fazla bedel sunmak için vakit içinde gelişmeye devam etti. LG OLED, imaj kalitesi, derin siyahlarla canlı, hakikat renkler ve son derece gerçeğe yakın imgeler için sonsuz kontrast oranı üretmesiyle tanınıyor.

LG, OLED teknolojisinde geldiği heyecan verici noktalardan olan kıvrılabilir LG SIGNATURE OLED R ve bükülebilir LG OLED Flex üzere gibisi görülmemiş modellerle görsel olarak çarpıcı TV formlarının yaratılmasını mümkün kılıyor. Eşsiz formu ile LG OLED Flex bu yıl CES 2023 İnovasyon Ödülleri’nde iki kere onurlandırılırken, Oyun kategorisinde de En Uygun İnovasyon Ödülü’nü kazandı.

LG’nin 2023 OLED serisinin en üst modelleri Z3, G3 ve C3 OLED evo TV’lerden oluşuyor. Yeni modeller, LG OLED evo teknolojisi ve yeni 6.Nesil α9 AI İşlemci’nin hassasiyeti ve performansı sayesinde daha yüksek parlaklık ve renk doğruluğunun yanı sıra inanılmaz netlik ve detay sağlıyor.

En yeni Alpha serisi işlemci, en üstün manzara ve ses kalitesi sağlamak için LG’nin en gelişmiş yapay zeka takviyeli derin öğrenme teknolojisini kullanıyor. Gelişmiş AI İmaj, daha yeterli netlik için düzgünleştirilmiş yükseltme ve her karede derinliği ve ayrıntıyı ortaya çıkarmaya yardımcı olan gelişmiş dinamik ton eşleme sunuyor. Ayrıyeten bu özellik, daha gerçekçi bir HDR kalitesi sağlamak için insanların yüzleri üzere değerli objeleri algılayan ve düzgünleştiren bir fotoğraf sürece teknolojisini de içeriyor. İmaj optimizasyonuna ek olarak, 6.Nesil α9 AI İşlemci, Gelişmiş AI Ses özelliği ile TV’nin dahili hoparlör sisteminden sanal 9.1.2 surround ses sunarak sürükleyici tecrübesi tamamlıyor.

Yeni LG G3 OLED evo serisindeki bir başka kıymetli yenilik, parlaklığı yüzde 70’e kadar artırmak için yepisyeni bir ışık denetim idaresi ve ışık arttırma algoritmaları içeren LG’nin Brightness Booster Max teknolojisi. Bu teknoloji ile, parlaklık, piksel bazında haritalanıyor ve denetim ediliyor, böylelikle daha keskin, daha gerçekçi manzaralar elde ediliyor.

G3 OLED evo serisi, duvarla eksiksiz ahenk sağlayan One Wall Design dizaynına sahip. Özel olarak tasarlanmış dahili askı aparatı sayesinde duvara boşluksuz olarak monte edilerek her boyutta tıpkı minimalist görünümünü sağlıyor ve ömür alanı ile harika ahengi yakalıyor.

LG, teknolojik liderliğini sırf daha uygun bir ömür için eser ve hizmetler yaratmak için güçlendirmeye devam ediyor. 2023 LG OLED serisi, üretimden imhaya kadar sürdürülebilir döngüler yaratarak etrafa daha hassas olacak formda tasarlandı. LG OLED TV’lerde art aydınlatma ünitesi bulunmuyor, yani her TV’nin üretimi için klasik bir LED TV’den daha az gereç gerekiyor. Ayrıyeten geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış birçok bileşen kullanılıyor ve geri dönüştürülebilir gereçlerden yapılmış ve tek renkli baskı özelliğine sahip eko-ambalaj içinde gönderiliyor. Göz dostu 2023 LG OLED serisi , TÜV Rheinland tarafından düşük mavi ışık ve UL Solutions tarafından titreşimsiz olarak onaylanmış durumda.

2023 LG OLED serisi, güncellenmiş webOS sürümü ile daha şahsileştirilmiş bir kullanıcı tecrübesi sağlıyor. En şimdiki webOS sürümünü içeren yeni modeller, çok sayıda ferdileştirme seçeneği ve her zamankinden daha fazla kullanım kolaylığı sunan tekrar tasarlanmış bir kullanıcı arabirimi sunuyor. Yeni “Hızlı Kartlar” özelliği, kullanıcılara en çok kullandıkları içerik ve hizmetlere gruplandırılmış kategoriler bazında (Home Office, Oyun, Müzik, Spor vb.) kolay erişim imkanı tanıyor. Yeni webOS, kullanıcıların izleme alışkanlıklarına nazaran belirlenen, kendi tercihlerine nazaran hazırlanmış şahsileştirilmiş tekliflerin keyfini çıkarmasını kolaylaştırıyor.

Ev sineması tecrübesini en üst düzeye çıkaran yeni LG OLED serisi, Dolby Vision ve Dolby Atmos’un üstün manzara ve ses geliştirme özelliklerini desteklemeye devam ediyor. Dahası, bu yılın LG TV’leri, DTS:X tarafından desteklenen IMAX enhanced formatında sürükleyici çok kanallı surround ses sunarak en yeni LG sound bar modelleri ile kusursuz entegrasyon sunuyor. LG TV ve sound bar, daha güçlü, daha sürükleyici ses üretmek için her iki eserin ses kanallarından yararlanan WOW Orchestra özelliğini de içeriyor.

Beklenildiği üzere 2023 LG OLED serisi, HDMI 2.1a ile uyumlu çok çeşitli özellikleri destekliyor. Ayrıyeten, yakın vakitte duyurulan Quick Media Switching VRR (QMS-VRR) için HDMI tertibi tarafından onaylanan birinci TV seti olarak sunuluyor. QMS-VRR, TV’nin HDMI 2.1a uyumlu ilişki noktaları aracılığıyla bağlanan farklı kaynak aygıtlardan oynatılan içerik ortasında geçiş yaparken bazen oluşan anlık “siyah ekranı” ortadan kaldırabiliyor.

Kendinden aydınlatmalı piksel teknolojisi ile en üstün oyun tecrübesini sunan yeni LG OLED serisi, 0,1 milisaniye reaksiyon müddeti, düşük giriş gecikmesi ve dört adede kadar HDMI 2.1a uyumlu ilişki noktasına sahip. LG OLED ayrıyeten, kullanıcıların oyun çeşidi ekran ön ayarları üzere oyuna has özellikleri süratli bir halde seçmesine ve bunlar ortasında geçiş yapmasına imkan tanıyan Oyun Yöneticisi menüsünü de içeriyor. G-SYNC®, FreeSync™ Premium ve değişken yenileme suratı (VRR) ayarlarına Oyun Yöneticisi menüsünden çarçabuk erişilebiliyor.

LG’nin son teknoloji eseri 2023 OLED serisi, 5-8 Ocak tarihleri ortasında CES 2023 sırasında şirketin standında (#15501, Central Hall, Las Vegas Kongre Merkezi) gösterilecek. Toplumsal medyada #LGCES2023’ü takip ederek LG’nin CES’teki tüm heyecan verici duyurularını görebilirsiniz.

Başa dön tuşu