Google, Pixel Fold Serisinin Ekran Boyutunu Küçültmüş Olabilir

Google, bu yılın 3. çeyreğinde katlanabilir amiral gemisi telefonları için kesim üretimine başlamayı planlıyor. Bilhassa Samsung Display, Temmuz ya da Ağustos ayında katlanabilir ekranlar üretmeye başlayacak. Google’ın katlanabilir projesi son birkaç yıldır çok sayıda kesintiye uğradı. Bu nedenle planların kesin olmadığını söylemekte yarar var.


Ayrıca ekranların kalitelerinde bir düşüş olduğu hakkında söylentiler mevcut. Samsung Display’in 7.57″ katlanabilir panel ve kapak ekranı için 5.78 panel üretmesi bekleniyor. Boyutlardan daha tasa verici olan ise Google’ın Z Fold 3‘ten evvel kullanılan eski ekran teknolojisini kullanmayı tercih ettiği bilgisi.

Google Pixel Fold serisi başlangıçta amaçlandığı kadar güçlü ve gelişmiş olmasa da daha uygun fiyatlı olabilir. Kasım ayındaki bir raporda da eserin 1800 dolara mâl olacağı tez edilmişti. Google I/O aktifliği Mayıs ayında yapılacak lakin Pixel serisi için biraz daha beklememiz gerekiyor. Pekala siz Google Pixel Fold serisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Başa dön tuşu