Honor yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor

Akıllı telefon pazarında sıra dışı bir kullanıcı kitlesi oluşturmak hedefleyen Honor, yeni amiral gemisi serisi ile bunu başarabileceğini inanıyor.

Honor, Huawei’nin ABD yaptırımlarından çekilmesinin akabinde akıllı telefon pazarında yavaşlayan birinci markalardan biri oldu. 2020 yılının başından piyasaya sürdüğü modellerle popülerlik kazanan şirketin, bu yıl da birebir performansı sürdürmeye çalıştığı söylenebilir. Bu yılın başında tanıttığı Magic 4 serisi ile dikkatleri üzerine çeken Çinli teknoloji şirket, yıl sonuna kadar bir sürpriz daha yaparak Magic 5 serisini kullanıcıların karşısına getirebilir.

Honor Magic 5’in kimi özellikleri sızdırıldı!

Öte yandan, son vakitlerde Honor Magic 5 serisi için şirketin fazla mesai yaptığını da belirtelim. Şayet bu argümanlar doğruysa, akıllı telefonun Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden güç alacağını söyleyebiliriz. Ayrıyeten, 100W kablolu süratli şarj ve 50W süratli kablosuz şarj teknolojisini destekleyen 6.8 inç 120Hz OLED panele sahip bir telefon karşımıza çıkabilir. Kaynaklara nazaran aygıt kutudan Android 13 tabanlı Magic UI’nin en son sürümüyle çıkacak.

Çinli marka Magic 5 Pro ve Magic 5 Prestige Edition üzere üst seviye modellerin yanı sıra Honor Magic 5’i de birebir gün içerisinde tanılabilir. Elbette Honor Magic 5 serisi ile ilgili bilgiler de sonlu. Zira aygıtın çıkış tarihi hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Fakat telefonun çıkış tarihinin yaklaştıkça daha fazla özelliğin ortaya çıkması bekleniyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu