HTC Vive Cosmos Fiyatı ve Özellikleri

PC tabanlı sanal gerçeklik (VR) sistemi olan Vive Cosmos, erişilebilirlik ve kullanım kolaylığı sunmayı amaçlıyor. Başlığın fonksiyonunu değiştirebilen modüler ön panel tasarımı, eserin vakit içinde kullanıcı isteklerine nazaran geliştirilebilmesini sağlıyor. Yeni duyurulan Vive Cosmos External Tracking Mod da bunlar ortasında yer alıyor.

HTC Vive Cosmos Fiyatı ve Özellikleri

İçten dışa geniş ve hassas takip için altı adet kamera sensörü bulunan yeni Vive takip sistemi, kolay kurulumuyla VR dünyasına kullanıcıları süratlice sokmayı amaçlıyor. Özgün Vive modelinden yüzde 88 daha fazla olan 2880 x 1700 piksel çözünürlükle Cosmos, daha net metin ve grafikler sunuyor. Yeni LCD paneller, pikseller ortasındaki arayı azaltıyor ve gerçek RGB ekranlarla birlikte piksellerin etrafında ince siyah çizgiler oluşmasını önlüyor.

Cosmos’un büsbütün tekrar tasarlanan denetim aygıtları kullanıcılara daha uzun oyun saatleri sunmak için yeni bir ergonomik dizayna sahip. Cosmos ayrıyeten Vive Kablosuz Adaptör ile de uyumlu. Cosmos, Avrupa’da 3 Ekim’de 799 Euro fiyatla satışa çıkacak. Ön siparişler ise 12 Eylül’de başlayacak.

2 Ekim tarihine kadar Cosmos siparişi veren tüm müşteriler, 12 aylık Viveport Infinity kodu alacaklar. Kullanıcılar Viveport Infinity; Fisherman’s Tale, Fujii ve Ninja Legends üzere VR uygulamaları, oyunları ve görüntülerinin yanı sıra GoPro, Discovery Channel ve Animal Planet üzere markların görüntülerine sınırsız erişim sağlayacaklar.

HTC Vive Cosmos Teknik Özellikleri

Çözünürlük: Her beğenilen 1440 x 1700 piksel (Toplam 2880 x 1700 piksel)
Ekran: Çift 3,4 inç (çapraz) LCD
Yenileme suratı: 90 Hz
Görüş alanı: 110 derece
Ses: Dahili stereo kulaklık
Gerekli PC ilişkisi: USB 3.0, DisplayPort 1.2
Çevre Üniteleri İçin Girişler: USB-C 3.0, modlar için özel bağlantı
Takip: Ayakta ve oturur konumlar için en az alan ihtiyacı yoktur, oda ölçeği modunda asgarî 2 m x 1,5 m
Ön Panel Modülleri: Vive Motion Mod (Cosmos ile birlikte gelir) ve Vive Cosmos External Tracking Mod (Ayrı satılır)
Vive Kablosuz Adaptör dayanağı: Temas kitiyle birlikte başka satılır. Boş PCIe yuvası gereklidir

Başa dön tuşu