Huawei Mate 30 Serisi İçin Tanıtım Videosu Yayınlandı

Son vakitlerde sık sık sızıntı haberleri ile gündeme gelen Huawei Mate 30 serisi için bugün yeni bir tanıtım görüntüsü yayınlandı. Yayınlanan Huawei Mate 30 tanıtım videosu ile birlikte daire teması ön plana çıkıyor.

Bildiğiniz üzere son paylaşılan raporlarda Huawei’nin Mate 30 serisinde daire halinde pozisyonlandırılmış bir kamera modülüne yer vereceği belirtiliyor.

Huawei’nin yayınlamış olduğu tanıtım görüntüsünde ise daire halinde konumlandırılacak olan kamera modülüne odaklandığını görmekteyiz. Bunun haricinde yayınlanan tanıtım görüntüsünde ayrıyeten Mate 30’un daha yuvarlak sınırlara sahip olacağına da bilhassa vurgu yapılıyor.

Yayınlanan bu tanıtım görüntüsünün akabinde Huawei’den Mate 30 serisi ile ilgili resmi bir açıklama da geldi. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Mate 30 serisi YouTube, Chrome, Gmail ve Google Haritalar üzere tanınan uygulamalar yüklü olmadan piyasaya sunulacak. Tıpkı vakitte ”Google Play Servisleri” de sunulmayacak olan Mate 30 serisinde bunun yerine AppGallery’e yer verilecek.

Hatırlarsanız, Huawei’nin CEO’su Richard Yu IFA 2019 sırasında AOSP temelli Mate 30 modellerinin Google uygulamalarını yükleyebileceğini belirtmişti. Bu süreç için epeyce ağır bir mesai harcadıklarını belirten Richard Yu, bu açıklamasıyla bir arada kullanıcıların kaygılarını bir nebze azaltmıştı.

Başa dön tuşu