Huawei P30 ve P30 Pro İçin Ücretsiz Bakım Servisi

Tüketici beklentilerinin farklında olduğunu söz eden Huawei, yeni bir hizmet paketi olan Huawei Cares’i tanıttı. Paket, bir telefon satın aldıktan sonra birinci iki yıl boyunca kullanıcıların en büyük tasalarının fiyatsız olarak ele alınmasını sağlayacak.

Huawei IPSOS araştırma şirketi ile birlikte çalışarak, cep telefonu sahibi kullanıcıların en çok tasa duydukları yahut başlarına gelmesi en olası senaryoları belirledi. Araştırma, 2019 yılı Haziran ayında Orta ve Doğu Avrupa ile İskandinav ülkeleri kapsamında, 18-55 yaş ortası kullanıcılar üzerinde online anket formülüyle gerçekleştirildi.

Huawei Tüketici Elektroniği Kümesi Orta ve Doğu Avrupa ile İskandinav Ülkeleri Bölgesi Lideri Wang Yanmin, “Araştırma bize gösterdi ki kullanıcıların neredeyse tamamı ekran çatlamasından kaygı duyuyorlar ve başlarına en sıklıkla gelebilecek durumun bu olduğunu söylüyorlar. Telefonlarının bedelli bir kullanım aracı olduğunu düşünüyorlar ve biz de kullanıcılarımıza bedel verdiğimiz için, Huawei Cares programını başlattık. Ödüllü yeni telefonlarımızın kullanıcılarının tasalarını azaltmak için fiyatsız servis hizmeti vereceğiz” dedi.

Huawei Cares planı, kullanıcıların en büyük tasaları olan ekran hasarı, pil yahut şarj kontağı bozulması ile yazılım kusurlarını kapsıyor.

“Kazalar olur, sonuçta hepimiz insanız” diyor Wang ve ekliyor: “Huawei kullanıcılarının problemlerin acilen üstesinden gelmeleri için yanlarında olmak istiyoruz. Bedelli bilgilerini kaybetmek kullanıcıların yüzde 75’ini üzerken, yüzde 78’i telefonlarını kırmaktan tasa duyuyor. Tüketiciler, kazalar olduğunda üreticilerin daha çok yanlarında durması gerektiğini belirtiyorlar ve Huawei bu yoruma katiyetle katılıyor. Bu sebeple, kullanıcıları için bu türlü büyük bir adım atan birinci şirket olma gururunu taşıyoruz. Umarız öteki şirketler bizi bu bahiste da takip ederler”.

Araştırma anketini yanıtlayan kullanıcıların yüzde 63’ü aygıtta depoladıkları bilgileri kaybetmekten, yüzde 59’u pil problemlerinden, yüzde 56’sı ise telefonlarını suya düşürmekten tasa ediyorlar. Akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 87,5’i kullanıcı yanılgıları yahut kazalarda üreticilerin kullanıcıları korumak için daha çok efor sarf etmesi gerektiğini düşünüyor. Ayrıyeten yüzde 92 oranında kullanıcı, ekran değişimi için istenen fiyatları çok yüksek buluyor.

Huawei Cares kapsamında 10 Temmuz ile 31 Temmuz tarihleri ortasında satın aldıkları ve HiCare uygulaması ile tıpkı tarihler ortasında kayıtlarını yapan P30 ve P30 Pro akıllı telefon kullanıcıları 12 ay boyunca geçerli olmak üzere kaza ile kırılan ekran yahut art kapak tamirlerini bir kere fiyatsız yaptırma imkanı kazanıyorlar.

Ek olarak Huawei Cares, her ayın son haftasının Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri – “Servis Günleri” aktiflikleri yapıyor. Kullanıcılar fiyatsız sunulan bu bakım ve paklık hizmetinden faydalanabilir, fiyatsız muhafaza sineması taktırabilir ve 100 TL’ye varan indirimli garanti dışı teknik servis imkanlarından faydalanabilirler.

Ayrıca yetkili Huawei servislerinde aygıtın tüm tamiratı akıllı telefonda aktif olan bakım moduyla yapılıyor, böylelikle kullanıcılar gizliliklerinin güvenliği konusunda endişelenmek zorunda kalmıyorlar. Bu modun aktifleştirilmesi, aygıtlarında depolanan özel bilgilerin korunmasını garanti eder ve birebir vakitte aygıtın tamirini yahut optimizasyonunu yapmanın inançlı bir yoludur.

Başa dön tuşu