Google Files 100 Milyon Kullanıcıyı Yeni Özellikler ile Kutladı

Kullanıcıların telefon depolama alanını yönetmesine ve gereksiz evraklardan kurtulmasına imkan sağlayan Google Files uygulaması, son devirde kullanıcı sayısını önemli oranda artırmış durumda. Hatta başlangıçta Files Go olarak yalnızca düşük depolama alanı olan telefonları amaç alan uygulama, kısa müddette Go takısını da atarak tüm kullanıcılara hitap etmeye başladı.

Tüm dünyada saniyede ortalama 8 GB gereksiz evrakın temizlenmesine yardımcı olan uygulama, artık karanlık mod sunuyor. Karanlık modun sonraki Android sürümünde tüm sisteme yayılmış bir hal alacağını da not olarak düşelim.

Uygulamaya eklenen bir yenilik ise temel müzik çalar. Bu sayede ses evraklarını açabilecek ve temel denetimlerle bunları oynatabileceksiniz. Art planda oynatma yeteneğine de sahip olan bu özellik, kullanıcıları başka bir müzik çalar uygulamasına geçme zahmetinden kurtarıyor.

Google, bu yeniliklerin dağıtımının tüm kullanıcılar için önümüzdeki günlerde tamamlanacağını belirtiyor. Alışılmış ki siz şimdiden uygulamayı buradan Google Play Store üzerinden güncelleyerek hazır olabilirsiniz.

Başa dön tuşu