Intel Core i3 Hyper-Threading İle Geliyor

SiSoftware benchmark veritabanında Intel Comet Lake Core i3-10100 hakkında kimi performans ayrıntıları ortaya çıktı. 4 çekirdek ve 8 iş parçacığı ile gelecek işlemcinin yaklaşık 120 dolar fiyat etiketi taşıyacağı da bilgiler ortasında. Öbür ilgi alımlı bir ayrıntı ise Core i3 işlemcinin Hyper-Threading ile gelecek olması. Bunun da AMD Ryzen işlemciler için bir yanıt niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz.

SiSoftware veritabanındaki fark edilen işlemcinin bir mühendislik örneği olduğu düşünülürken, benchmark sonuçları işlemci piyasaya çıktığında değişiklik gösterebilir. Mevcut durumda işlemci 3.6 GHz saat suratında çalışıyor. Ek olarak 4 x 256 kB L2 önbellek ve 6 MB L3 önbellek ile birlikte geliyor. Boost saat suratı ise bilinmiyor. Öte yandan, evvelki sızıntılarda işlemci 4.4 GHz boost saat suratı göstermişti.

Comet Lake platformu Intel 14 nm+++ üzerine konseyi. Savların Core i5 için 6 çekirdek ve 12 iş parçacığı, Core i7 için 8 çekirdek ve 16 iş parçacığı, Core i9 için 10 çekirdek ve 20 iş parçacığı istikametinde olduğunu da belirtelim. Platformun 2020 yılı başlarında kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Başa dön tuşu