Intel Xeon W Serisi ve Core X Serisi Yeni İşlemciler Duyuruldu

Intel mümkün olan en yüksek performansın elde edilebileceği yeni işlemci modelleri duyurdu. Yeni Intel Xeon W Serisi ve Core X Serisi işlemciler yapay zeka çıkarımı için 2.2 kat daha fazla performans sunan Intel Deep Learning Boost ve Intel Turbo Boost Max 3.0 teknolojileri ile geliyor.

Yeni Xeon W-2200 platformu 8 yeni işlemciden oluşuyor. 18 çekirdek ve 36 iş parçacığına kadar seçenekler sunan işlemciler, en fazla 4.8 GHz saat suratına çıkabiliyor. Konfigüre edilebilir form faktörü ile kullanılabilen işlemcilerde ECC ve vPro özellikleri yaratıcı profesyonellerin hayli işine yarayacak. Intel, Autodesk Revit ile V-Ray’de 3 boyutlu render almanın yüzde 10’a kadar daha süratli olduğunu paylaşıyor. Hatta bunun 3 yaşındaki bir iş istasyonuna nazaran 2 kat daha süratli olduğu vurgulanıyor. İşlemcilerin fiyat aralığı ise 294 ila 1.333 dolar.

Yeni Core X serisi ailesi ise 4 yeni işlemci sunuyor. 18 çekirdek ve 36 iş parçacığına kadar seçenekler sunan işlemciler azamî turbo saat suratı olarak 4.8 GHz sunuyor. Eserler kullanıcıların işlemci suratlarını dinamik olarak ayarlamasına imkan sağlayan Intel Performance Maximizer özelliği ile geliyor. Bu işlemcilerde ise fiyat aralığı 590 ila 979 dolar.

Başa dön tuşu