Speedtest Fastest Fixed Network Ödülü TurkNet’lilere

İnternet kullanım oranları her geçen gün artarken, tıpkı formda yüksek suratlara duyulan gereksinim da artıyor. Bu sebeple dünya genelinde Gigabit’e varan suratlar yaygınlaşıyor. Ama ülkemizde yüksek suratlar şimdi gereğince yaygın değil. TurkNet ise bu mevzuda elini taşın altına koyarak internet suratlarını dünya standartlarına çıkartmak için çalışmalarına devam ediyor.

Yapılan çalışmaların sonucu da Speedtest üzere dünyanın en değerli sürat testi platformunun datalarına yansıyor. Tüm dünyada günde 10 milyondan fazla test yapılan bu platform hem taşınabilir hem de sabit internet datalarını ülke bazlı olarak yayınlıyor. Speedtest Küresel Index, Ekim 2022 prestijiyle Türkiye’nin ortalama 31.95 Mbps indirme süratiyle 106. sırada olduğunu gösteriyor. Tıpkı periyotta TurkNet’lilerin ortalama indirme (Download) suratı ise 54.89 Mbps.

Kullanıcı odaklı yaklaşımı ile TurkNet, en düzgün tecrübesi sunmak için geliştirmelerine ve altyapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yaptığı yatırımlarla öne çıkan operatör, bilhassa TurkNet GigaFiber ile dünya standartlarında internet tecrübesini herkes için ulaşılabilir kılmayı hedefliyor.

Hız yahut kota hududu olmaması sebebiyle TurkNet’liler internetlerini özgürce kullanabiliyor. Ayrıyeten CDN üzere yatırımlarla da sunulan suratlar desteklenerek, en sağlıklı biçimde internet tecrübesi sunuluyor.

Speedtest, Ookla tarafından geliştirilen bir platform. Her gün milyonlarca kullanıcı bu platformu kullanarak sürat testini gerçekleştiriyor. Büsbütün bağımsız bir yapı ile tüm dünya ülkelerinin sürat bilgileri kullanıcılar tarafından yapılan testlere dayanarak üç aylık periyodlarla açıklanıyor. Yayınlanan en son raporun kapsadığı 2. ve 3. Çeyrekte, ülkemizde 11.827.169 test yapılmış ve TurkNet “Fastest Fixed Network” mükafatını almıştır. Bu testler sonucunda TurkNet’lilerin Speed Score’u ise 48.84 olarak açıklanmıştır.

Başa dön tuşu