Samsung, Yeni Ekran ve Monitörlerini CES 2023’te Görücüye Çıkaracak

Samsung, dünyanın birinci çift ekrana sahip, ultra yüksek çözünürlüklü monitörü Odyssey OLED Neo G9 ile ultra geniş ekran kategorisinde kuralları değiştirmeye hazırlanıyor. Samsung, Odyssey OLED Neo G9 ile en sürükleyici ve gerçekçi oyun tecrübesini sunmayı vadediyor.

Samsung Odyssey OLED Neo G9 Oyun Monitörü, oyun tutkunlarının tüm ayrıntıları eşsiz bir manzara derinliğiyle görebilmesini sağlıyor. Dünyada bir birinci olarak, bir oyun monitörü tek ekranda 7,680×2,160 çözünürlük ve 32:9 en uzunluk oranı sunuyor. Odyssey OLED Neo G9’un 1000R kavisli 57” ekranı, her türlü oyun platformunda üstün imaj sunan VESA Display HDR 1000 özellikli kuantum küçük LED teknolojisini kullanıyor. Eserin ‘Mat Ekran’ özelliği ise, ekrandaki ışık yansımasını azaltarak oyunun en ağır anlarında oyuncunun dikkatinin dağılmasını engelliyor.

Monitörde daha evvel de kullanılan DisplayPort 1.4 ile kıyaslandığında yaklaşık iki kat daha süratli data transferi sunan, dünyanın birinci DisplayPort 2.1 takviyesi yer alıyor. Yeni DP2.1, bilgilerin bozulma olmadan iletilmesini sağlayan İmaj Akışı Sıkıştırma (DSC) özelliğine sahip. Odyssey OLED Neo G9 ayrıyeten 240Hz yenileme süratiyle oyuncuların en süratli oyunlarda dahi hiçbir ayrıntıyı kaçırmamasını sağlıyor.

Odyssey monitör serisinin en yeni üyesi Odyssey OLED Neo G9, Kuantum nokta teknolojisinin kullanıldığı OLED aydınlatma sonsuza yakın bir renk kontrast oranı sunuyor. OLED ekran her pikseli tek tek aydınlatırken, art ışığa muhtaçlık duymuyor. Böylelikle 1.000.000:1 dinamik kontrast oranıyla renk filtrelerine gerek kalmadan gerçek RGB tonlarıyla siyah tonu en güzel halde ekrana yansıtıyor. Odyssey OLED Neo G9 ayrıyeten gecikme ve atlamaları önleyen 0,1 ms reaksiyon müddeti ve 240 Hz yenileme süratiyle akıcı bir oyun tecrübesi sunuyor. Odyssey OLED Neo G9 ayrıyeten, Smart Hub üzerinden Prime Görüntü, Netflix ve YouTube üzere platformlara erişim sunuyor. Böylelikle kullanıcılar, ayrıyeten bilgisayar açmaya gereksinim duymadan internet temasıyla Odyssey OLED Neo G9’da en yeterli içeriklerin keyfini çıkarabiliyor.

Samsung’un hepsi bir ortada oyun platformu Samsung Gaming Hub ile Xbox ve NVIDIA GeForce üzere bulut tabanlı oyun servislerinin oyunları oyun konsolu yahut indirmeye gerek kalmadan direkt monitör üzerinden oynanabiliyor.

Samsung’un grafik dizayncı ve fotoğrafçılar üzere yaratıcı profesyoneller için optimize ederek geliştirdiği ViewFinity S9 ise 5K çözünürlükte 27” ekrana sahip. 5,120 x 2,880 çözünürlüğünün yanı sıra yüzde 99 DCI-P3 geniş renk gamı sayesinde keskin ve gerçekçi detaylar sunuyor. Delta E ≦ 2 renk doğruluğu düzeyi, en berrak ve gerçek renkleri görüntüleyebiliyor.

Monitörün dahili Renk Kalibrasyon Motoru, en hakikat ekran rengi ve parlaklık ayarını sunuyor. Ayrıyeten kullanıcılar Samsung Akıllı Kalibrasyon uygulamasıyla beyaz istikrarını, Gama ve RGB renk istikrarını ayarlayabiliyor. Mat Ekran, ışık yansımasını ve parlamayı azaltarak çalışırken dikkat dağınıklığını en aza indiriyor. Kullanıcılar, USB-C ve Thunderbolt 4 ilişkisiyle kamera üzere aygıtları monitöre bağlayarak, yüksek çözünürlüklü görüntüler ve büyük data evraklarını bilgisayarlarına kolaylıkla aktarabiliyor. ViewFinity S9 serisinin 4K SlimFit kamerası ise Samsung Smart Hub’da bulunan Google Meet üzere uygulamalar üzerinden imajlı arama yapmaya da imkan sunuyor.

Samsung’un CES 2023’te tanıtacağı bir başka monitörü olan Smart Monitör M8 ise şık ve ince dizaynının yanı sıra mevcut 32 inç ekran seçeneğine eklenen 27 inç ekran seçeneğiyle öne çıkıyor. Her iki ekran seçeneği de 4K çözünürlük sunarken, Daylight Blue, Spring Green, Sunset Pink ve Warm White olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle, her ortama ahenk sağlıyor. Eğilebilen ve yüksekliği ayarlanabilen stand, kullanıcılara en yeterli manzara açısını sunuyor. 90 derece dönebilen ekran, kullanıcıların uzun dokümanları kaydırmaya gerek duymadan daha kolay görüntülemesini sağlıyor.

Smart Monitör M8, SmartThings Hub üzerinden ışık, kamera, kapı zili, kilit, termostat üzere onlarca uyumlu ve bağlı aygıtı algılayabiliyor ve yönetebiliyor. Samsung ayrıyeten, Matter ve Home Connectivity Alliance desteğiyle bağlı aygıt sayısını ve özellikleri artırmayı planlıyor. Uzaktan kumandasız denetim rahatlığı sunmak için de Smart Monitörün SmartThings ve Smart Hub üzere üst seviye uygulamalarının birçoğu artık fare ile de denetim edilebiliyor. Kullanıcılar Smart Hub aracılığıyla Prime Görüntü, Netflix ve YouTube üzere önde gelen platformlara Smart Monitör M8 üzerinden kolay kolay erişebiliyor. Monitör üzerinden hepsi bir ortada oyun akış platformu Samsung Gaming Hub’a erişmek de çok kolay.

Smart Monitör M8’in yeni ‘İçeriklerim’ özelliği, kullanıcılara birçok yararlı bilgi ve içeriği birebir anda sunuyor. Monitör bekleme modundayken Bluetooth üzerinden kayıtlı bir akıllı telefonu algıladığında, kullanıcı fotoğraflar, takvim üzere ferdî bilgilerini ekranda görüntüleyebiliyor. Telefon kapsama alanı dışına çıktığındaysa monitör tekrar bekleme moduna geçiyor. Smart Monitör M8’in yerleşik SlimFit kamerası artık 2K çözünürlüğe sahip. Monitörde Google Meet üzere manzaralı konuşma uygulamaları da kullanılabiliyor. Smart Monitör M8 birebir vakitte şahsî bilgileri şifrelerken yerleşik dataları ataklara karşı korumak üzere aygıtın ana işletim sisteminden farklı tutabilen Samsung Knox Vault muhafazasına sahip bulunuyor.

Başa dön tuşu