Samsung, Galaxy S10 Parmak İzi Hatası İle Gündemde

Samsung Galaxy S10 parmak izi okuyucusu aygıt çıktığından bu yana eleştiriliyor. 3B basılmış parmak izi kullanılarak aygıtın açılması kullanıcıları hayli rahatsız etmişti. Son olarak bir kullanıcı, üçüncü parti ekran koruyucu kullanıldığında, parmak izi kayıtlı olmayan bir kullanıcının bile aygıtı açabildiğini fark etmiş durumda. Sorunu öğrenen Samsung, Galaxy S10 parmak izi hatası için yakında bir yama sunulacağını duyurdu.

Durumun ciddiyetini fark eden Güney Kore bankası KaKaobank’ın sorun çözülene kadar müşterilerine aygıtlarının parmak izi tanıma özelliğini kapatmasını önerdiği de bilgiler ortasında. Meseleye tam olarak neyin sebep olduğu ise belirtilmiyor. Galaxy S10 parmak izi için ultrasonik sensör kullanıyor. Plastik ve silikon ekran koruyucular ile sensörün çalışmadığını da belirtelim. Alışılmış ki bu sistemin nasıl kayıtlı olmayan parmak izlerine de müsaade verdiğini açıklamıyor.

Samsung yama gelene kadar müşterilerinin yalnızca Samsung ürünleri için özel olarak tasarlanmış onaylı aksesuarlar kullanmasını öneriyor.

Başa dön tuşu