Lenovo, Yeni Nesil Ürünleriyle Performans, Çok Yönlülük ve Kullanım Kolaylığı Vadediyor

Lenovo, CES® etkinliğinde kullanıcıların tutkularına vakit ayırarak günlük maksatlarına ulaşmasına yardımcı olmak için tasarlanan dikkat cazibeli özellikler ve geliştirmelerle dolu en yeni kuşak tüketici aygıtlarını tanıttı. Lenovo, yeni Yoga, ThinkPad, ThinkBook, Lenovo Legion, IdeaPad ve IdeaCentre serisi yeni kuşak bilgisayarları ve Lenovo Tab Extreme, Project Chronos aygıtı ve daha ziyadesiyle portföyünü güçlendiriyor. Ortalarında performans odaklı ve taşınabilir beş yeni IdeaPad dizüstü bilgisayar, şık ve kompakt bir IdeaCentre masaüstü bilgisayar ve 9 inç Lenovo tabletin bulunduğu aygıtlar, günümüz tüketicisinin taşınabilir hayat usulüne uygun tüm alanlar ve yerler düşünülerek tasarlandı. Daha akıllı teknolojiler sunan yeni eserler, kullanıcıların çalışırken, öğrenirken, yaratıcı içerikler hazırlarken yahut sadece kent dışındaki arkadaşlarıyla görüşürken gereksinim duyduğu suratı, çok taraflılığı ve rahatlığı bir ortada sunuyor.

Teknolojinin öncüsü Lenovo, CES etkinliğinde herkes için daha akıllı teknolojiler sunan en yeni kuşak tüketici aygıtlarını tanıttı. Lenovo, yeni Yoga, ThinkPad, ThinkBook, Lenovo Legion, IdeaPad ve IdeaCentre serisi yeni kuşak dizüstü ve oyun bilgisayarları ile Lenovo Tab Extreme, Project Chronos aygıtı ve daha ziyadesiyle portföyünü güçlendiriyor.

Lenovo, yeni kuşak IdeaPad Pro 5/5i, IdeaPad Slim 5/5i, IdeaCentre Küçük 5i, Lenovo Tab M9 ve aksesuarları ile üstün teknolojiler sunuyor. Yeni jenerasyon IdeaPad Pro 5i ve IdeaPad Pro 5, gelişmiş performans özellikleriyle kullanıcı tecrübesini güzelleştirirken, en yeni IdeaPad Slim 5i ve IdeaPad Slim 5 dizüstü bilgisayarlar, daha büyük ekran boyutları ve OLED seçeneğinin yanı sıra kullanım kolaylığı için daha büyük bir dokunmatik yüzeyle karşımıza çıkıyor.

Yoga Book 9i, Yoga AIO 9i. Yoga Slim 6i (14”, 8) eserleri taşınabilir ve daha güçlü Yoga eserleri olarak sunulurken, 13. Kuşak Intel işlemcilerle Yoga 9i (14”, 8) ve Yoga Slim 7i Carbon (13”, 8) üretkenlik, yaratıcılık ve çok yönlülükte yüksek performans sağlıyor. Yoga 6 (13”, 8) dizüstü bilgisayarlar ise en son AMD Ryzen™ 7000 serisi işlemciler ve gelişmiş batarya müddetleriyle uzaktan çalışmada kusursuz performans sunuyor. Lenovo Tab Extreme ve Lenovo Smart Paper meskende, okulda ve dilediğiniz her yerde akıllı yardımcınız oluyor. Lenovo Tab Extreme, Lenovo’nun en büyük ve en güçlü tableti olarak sunuluyor.  Lenovo’nun sunduğu üstün teknolojik özelikler sunan eserler ortasında sırasıyla, ThinkPad X1 dizüstü bilgisayarları, yeni ThinkBook Plus eserleri, çok daha güçlü Lenovo Legion Pro 7 ve 7i (16”, 8) oyun bilgisayarları ve Lenovo Legion Pro 5 ve 5i (16”, 8) oyun bilgisayarları yer alıyor.

Dünyanın en büyük teknoloji Fuarı yalnızca en son teknoloji eserlerini sunmakla kalmadı, yeni teknolojiler ve dizaynların ödüllendirildiği “CES 2023 Innovation Awards” ile inovasyon vizyonu doğrultusunda en uygunları de açıkladı. CES 2023 İnovasyon Mükafatları kapsamında Lenovo, üstün ve yenilikçi özellikleriyle bir dizüstü bilgisayarı olarak Lenovo YogaBook 9i, görüntünüzü ve hareketlerinizi yakalayabilen ve bunları direkt sanal gerçekliğe gönderebilen akıllı cihaz olarak Project Chronos ve katlanabilir güçlü ve sağlam bilgisayar ThinkPad X1 Fold ürünleriyle ödül sahibi oldu.

Modern masa üstü için tasarlanan şık ve şekil sahibi IdeaCentre Küçük 5i, 1 L’lik kompakt kasasıyla güçlü ve kullanışlı. 9 inç boyutundaki yeni Lenovo Tab M9, temel cümbüş özellikleriyle kullanıcıların şeklinden ödün vermeden âlâ vakit geçirmesine imkan tanıyor.

Lenovo Akıllı Aygıtlar Kümesi Tüketici Segmenti Lider Yardımcısı Jun OuYang, yeni jenerasyon eserler hakkında şunları söyledi: “Çok taraflılık ve kullanım kolaylığının büyük değere sahip olduğu karma çalışma dünyasında tüketiciler çalışmanın ve öğrenmenin en tesirli yollarını aramaya devam ederken, Lenovo IdeaPad eserleri harikulâde uygun fiyatlarla güvenilirlik ve yüksek performans sunuyor. Bu en yeni kuşak eserler kullanıcı tecrübesi değerli ölçüde geliştirilirken eserlerin uygun fiyatlı kalmasını sağlayan ilgi cazibeli yeni özellikler ve geliştirmelerle birlikte geliyor.”

Güvenilir günlük performans için geliştirilen yeni IdeaPad dizüstü bilgisayarlar, kalite, tarz ve performansı tüketicilere son derece uygun bir fiyat etiketiyle sunmaya devam ediyor. 14 inç ve 16 inç olmak üzere iki ekran boyutu seçeneğiyle sunulan yeni IdeaPad Pro 5i ve IdeaPad Pro 5 Gen 8, Arctic Grey ve Frost Blue4 olmak üzere iki renk seçeneğiyle sunuluyor.

Lenovo’nun sunduğu yeni kuşak eserler ortasında yeni taşınabilir, ince ve hafif IdeaPad Slim 5i ve IdeaPad Slim 5 Gen 8 dizüstü bilgisayarlar, günlük karma çalışmayı ve öğrenmeyi desteklemek için geliştirildi. 16 inç ekran 2,5K çözünürlüğe kadar desteklerken, 14 inç ekran FHD OLED ekranıyla 2,2K çözünürlüğe kadar destekliyor. Her iki ekran da %90 AAR ve %100 DCI-P3 ile ultra canlı renkler ve çok taraflı izleme tecrübesi sunuyor. IdeaPad Slim 5i ve IdeaPad Slim 5’in taşınabilirliğine uygun olarak, istediğiniz her yerden çalışma imkanı sunuyor. 14 inçlik ekranın 400 nit’e kadar parlaklık seviyesi sayesinde güneşli günlerde açık havada çalışmak bile mümkün. Ayrıyeten, TÜV Rheinland düşük mavi ışık sertifikalı ekranıyla bu eserler, göz güvenliğini muhafazaya devam ediyor. Geliştirilmiş FHD kızılötesi kamera, daha gerçeğe yakın imajlar sunarken, öğrenciler ve çalışan profesyoneller için başka bir cazip özellik, yeni eklenen fizikî saklılık perdesi.

IdeaPad Slim 5i ve IdeaPad Slim 5’in daha büyük dokunmatik yüzeyi de üretkenliği artırması ve kullanım kolaylığıyla kullanıcıların beğenisini kazanacak. Kullanıcılar en yeni Intel® Core™ ve AMD Ryzen 7000’e kadar işlemci seçenekleriyle güçlü performansın keyfini çıkarabilecek. Ayrıyeten bu kuşakta gelen iki adet tam fonksiyonlu USB Type-C® ilişki noktası, çoklu vazife yeteneğini daha kolay hale getiriyor. Yeni IdeaPad Slim 5i ve IdeaPad Slim 5’in cazip ve şık tasarımı, Violet, Cloud Grey ve Abyss Blue4 olmak üzere üç yeni renk seçeneğiyle sunulacak. Böylelikle tüketiciler daha geniş bir renk paletinden ferdî tercihlerine nazaran seçim yapabilecek.

Mobil potansiyeli en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen IdeaPad Flex 3i Chromebook (12″, 8), evvelki jenerasyona nazaran biraz daha büyük bir ekrana sahip olsa da, hareket halindeyken daha fazlasını yapmak için gerekli esnekliği sunuyor. İnce ve hafif yapısıyla bu çok istikametli 12 inç Chromebook, dizüstü bilgisayar olarak ya da elde tutulabilen yahut sehpa ya da masa üzerine çadır halinde yerleştirilebilen bir tablet olarak kullanıma imkan tanıyor. 12 saate varan uzun pil ömrü1, TÜV Rheinland düşük mavi ışık sertifikası, isteğe bağlı aydınlatmalı klavye, 16:10 en/boy oranına sahip daha büyük ekran ve klavyeyi 15 derece kaldırarak daha rahat yazı yazmaya olanak

Lenovo, yeni dizaynıyla mesken ve hatta yurt odası için çağdaş formu pratik fonksiyonla zahmetsizce birleştiren şık bir 1L masaüstü bilgisayar olan yeni kuşak IdeaCentre Mini’yi kullanıcıların beğenisine sunuyor. Dahili güç kaynağı ünitesi (PSU) ile rastgele bir odanın dekorasyonunu tamamlayabilecek bu şık ve kompakt aygıt, yatay yahut eserle verilen metal stand üzerinde dikey olarak masa üzerinde çabucak her yere sığabiliyor. Eserin itinayla tasarlanmış kasası kolaylıkla açılarak, kullanıcıların donanımı yükseltmek yahut gerektiğinde tamirat yapmak için çift girdaplı soğutma fanına ve bellek yongasına erişmesine imkan tanıyor.

Başa dön tuşu