Lenovo Yeni Sunucu Platformlarını Piyasaya Sürüyor

Lenovo’nun sunucu portföyüne yeni katılan bu yeni platformlar, gelecek kuşak AMD EPYC 7002 serisi işlemciler ile çalışıyor. Bu yeni platformlar, bilhassa işletmelerin görüntü güvenliği, yazılım tarifli bilgi depolama ve ağ istihbaratı üzere değişen, ağır datalı iş yükünün yanısıra sanal ve edge ortamlarını desteklemeye yönelik olarak tasarlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Lenovo Data Merkezi Grubu’nun İş Ünitelerinden Sorumlu Lider Yardımcısı ve Operasyon Yöneticisi Doug Fisher, “Lenovo’nun müşterilerinin akıllı dönüşümlerini hızlandırmaya yönelik bitmez tükenmez yenilikleri, dünyanın en süratli büyüyen data merkezlerine yönelik aranan gereç üreticisi olmamızda çok değerli bir ögedir. Bugün Lenovo olarak AMD ile bağımızın kapsamını yeni, büsbütün optimize edilmiş tahlillerle genişleterek ortak müşterilerimizin karmaşık ve ağır bilgili iş yükleriyle başa çıkmalarına yardımcı oluyoruz ve onların uçtan uca güvenlikten ödün vermeden daha azla daha fazlasını yapmalarını mümkün kılıyoruz.” dedi.

Lenovo’nun yeni ThinkSystem SR635 ve SR655 sunucu platformları işletmelerin ileride karşılaşabilecekleri yazılım lisans fiyatlandırmalarında yüzde 73’e kadar tasarruf sağlayabilecek. Ayrıyeten, işletmeler toplam sahip olma maliyetinde de yüzde 46’ya kadar bir düşüş elde edebiliyor.

Lenovo ThinkSystem SR635 ve SR655 daha yüksek iş/zaman oranı, daha az gecikme mühleti ve daha yüksek çekirdek yoğunluğunun yanısıra pazardaki tüm tek yuvalı sunuculardan daha yüksek NVMe şoför kapasitesi sunuyor. Bunun da ötesinde, yeni 2. Kuşak Gen AMD EPYC işlemci tabanlı sistemler ayrıyeten ek hiper- yakınsanmış altyapı tahlillerinin devreye sokulması için de kıymetli bir fırsat sayılabilir.

Pivot3’ün yazılımı ile birlikte Lenovo ThinkSystem SR655 emsal tahlillere kıyasla devre başına yüzde 33 daha fazla görüntü kamerasını destekleme özelliğine sahip Edge bilgi-işlem görüntü güvenliği tahlili sunuyor.

2. Kuşak AMD EPYC işlemcilerle desteklenen PCIe 4.0’ın daha yüksek bant genişliği ile işletmeler Edge’den çekirdeğe daha süratli bilgi transferi yapabiliyor ve daha yüksek data depolama kapasitesine sahip olabiliyor; bu da teşhis ve tahlil için görüntülerin daha süratli bir formda geri çağrılmasını mümkün kılıyor.

AMD işlemcili Lenovo’nun bu yeni tahlillerinin ultra ağır NVMe konfigürasyonları kullanıcıların dev ölçüde dataları depolamasına ve bu bilgilere erişmesine imkan sağlıyor. En fazla altı tek-genişlikli ya da üç çift-genişlikli grafik sürece ünitesi (GPU) destekleyen bu yeni sistemler yüksek çözünürlüklü görüntüleri çok daha süratli ve verimli bir formda işlemeyi ve tahlil etmeyi mümkün kılıyor.

Video tahlillerinde ve kamu güvenliği senaryolarında güvenlik çok büyük değer taşıyor. Sunucuların yeni özelliklerinden biri olan güvenliğin ihlal edildiğini anında tespit edebilen ve onaysız değişiklikleri önleyen fizikî bir anahtar da bulunuyor.  Yuva başına 64 adede kadar çekirdek ve daha fazla performans sunan bu yeni Lenovo tahlilleri, işletmelerin sunucu başına daha fazla sanal makineyi barındırmalarına imkan sağlıyor, daha yüksek dağılımlı bilgi sürece özelliği ve iş yükü verimliliği sunuyor.

Başa dön tuşu