Microsoft Edge, Bölünmüş Ekran Özelliği Kazanıyor

Chromium tabanlı Microsoft Edge, Google Chrome’un kaynak tüketimi açısından verimli bir rakibi olarak kullanıma sunuldu. Internet Explorer’ın yerini alan tarayıcı Microsoft tarafından daima güncellenmeye, özellikler kazanmaya devam ediyor. Yeni özellikler de bildiğiniz üzere Canary kanalında test ediliyor.

Edge Canary kanalında keşfedilen yeni özellik ise kullanıcıların ilgisini çekecek cinsten. Microsoft, birçok kişi faydalı olabilecek bir Split Screen (Bölünmüş Ekran) seçeneği ile gelecek. Sekmeler neredeyse tüm çağdaş tarayıcılarda mevcut lakin iki web sitesini birebir anda görüntülemek mümkün değil. Edge’in yeni bölme özelliği, iki sekmeyi bir sekmede birleştirmenize ve yan yana görüntülemenize imkan tanıyacak.

Bu deneysel özellik Edge Canary kanalında Build 111.0.1639.0 sürümüyle test ediliyor. Split Screen takviyesi genel kullanıma açıldığında, tüm kullanıcılar artık iki sayfayı yan yana görüntüleyecek, sayfalar ortasında bağımsız olarak gezinebilecek. Ayrıyeten birden çok sekmeye yayılmış çoklu Split Screen oturumu başlatılabiliyor.

Özelliği erkenden denemek isterseniz aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz:

  • Windows 10/11 için en son Microsoft Edge Canary Channel yapısını buradan indirin.
  • Adres çubuğuna “edge://flags” yazın. Burada Edge Canary yapısında erişilebilen tüm deneysel özelliklerin bir listesini görebilirsiniz.
  • Yeni özelliği bulmak için Arama kısmına “Split Screen (Bölünmüş Ekran)” yazın.
  • Açılır menüdeki oka tıklayın ve Aktif seçeneğine tıklayın.
Başa dön tuşu