Microsoft ve Intel Huawei Yasağı Konusunda Geri Adım Attı

Bildiğiniz üzere ABD’nin Huawei yasağı sonrasında markanın akıllı telefonlarından sonra en çok dizüstü bilgisayarları da alınan kararlardan etkilenmişti. Bu doğrultuda Microsoft ve Intel‘in ambargosu ile karşı karşıya kalan Huawei kullanıcılarını bir epey huzursuz etmişti.

Bunun yanı sıra Android’den sonra Windows 10 takviyesinin de kesileceği konuşulan Huawei, kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığını duyurmuştu.

Tüm bu yaşananların akabinde Microsoft ve Intel cephesinden Huawei kullanıcılarını sevindirecek bir açıklama geldi. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya nazaran, Huawei bilgisayarlara olan yazılım güncellemelerinin sunulmaya devam edileceğini görmekteyiz.

Aynı vakitte Intel’de Huawei’ye güvenlik güncellemelerini ve şoför dayanağını sağlamaya devam edeceğini müjdeledi.

Hatırlarsanız, geçtiğimiz haftalarda ABD Hazine Bakanı Steven Mnuvhin son zamanlardaki ABD-Çin krizi ile ilgili değerli açıklamalarda bulunmuştu.

Mnuchin, Donald Trump’ın bu ayın sonunda düzenlenecek olan G20 tepesinde Çin Devlet Lideri Şi görüşeceğini ve ikilinin son vakitlerde yaşanan Huawei krizini masaya yatıracağını belirmişti. Bu husus ile ilgili haberimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu