Monster Notebook Yeni Sezona Hızlı Giriyor

Monster Notebook, 27 Ağustos Salı günü, İstanbul’da düzenlediği aktiflikte, şirketin maksatlarını, gelecek projelerini ve oyun bilgisayarı bölümünün genel durumunu kıymetlendirdi. Oyun bilgisayarı alanında Türkiye pazarının önder markalarından biri olan Monster, yıl sonunda Avrupa pazarında olacağını açıkladı.

Bilgisayar ve oyun bölümü hakkında da çeşitli değerlendirmelerde bulunan şirket, bilgisayar pazarından bağımsız olarak oyun bilgisayarı pazarının büyüdüğünü ve yıl sonu itibariyle, geçen seneye oranla %30 civarında satış artışına ulaşmayı planladıklarını bildirdi.

Dünyada ve Türkiye’de süratle büyüyen bir alan olan e-sporu da destekleyen Monster Notebook, Türkiye’nin bu alanda en büyük turnuvalarından biri olan Intel ESL Türkiye Şampiyonası’na, Ana Sponsor olarak dayanak verdiğini de açıkladı. Intel ESL Türkiye Şampiyonası, 12-15 Eylül tarihleri ortasında İzmir Enternasyonel Fuarı’nda gerçekleşecek.

Gelişmiş ekran kartları ve yeni kuşak Intel işlemcilerle oyuncuların tercihi olan Monster oyun bilgisayarı serileri Abra ve Tulpar, yüksek performansları ve oyunculara özel dizaynlarıyla günün her saati oyun oynamayı keyifli hale getiriyor. Monster oyun bilgisayarları ayrıyeten, şahsileştirme avantajı ile oyun tutkunlarının istedikleri özelliklerde bir dizüstü bilgisayar sahibi olmalarına imkan sağlıyor.

Monster CEO’su İlhan Yılmaz: Maksat, Türkiye’den çıkan bir dünya markası olmak

Monster Notebook olarak, yaklaşık 20 yıl evvel şirketin temellerini attıkları birinci günden itibaren en büyük hayallerinden birinin Türkiye’den bir dünya markası çıkarmak olduğunu söyleyen Monster Notebook CEO’su İlhan Yılmaz, “Bilgisayar oyunları pazarı dünyada olduğu üzere Türkiye’de de süratle büyüyor. Bugün Türkiye’de faal oyuncu sayısı 30 milyon ve pazardaki toplam oyun geliri yaklaşık 850 milyon dolar. Bu sayı dünyada ise 46 milyar dolar ile Hollywood gelirlerini aşmış durumda,” dedi.

İlhan Yılmaz kelamlarına şöyle devam etti, “Biz kurulduğumuz birinci günden itibaren bir alana odaklandık: performans. Oyuncuların gereksinimi olan ve iş hayatında yüksek performans isteyenlere bilgisayar üretiyoruz. Oyun bilgisayarı bizim tüm gücümüzle sahiplendiğimiz bir alan. Bugün oyun bilgisayarı dediğiniz vakit Türkiye’de pek çok insan Monster Notebook markasını tanıyor ve biliyor. Artık de bir diğer hayalimiz gerçek olsun istiyoruz. Türkiye’den bir marka dünyaya açılsın, markamız Türkiye sonları dışında da güvenilen ve bilinen bir marka haline gelsin.”

Monster Notebook, Avrupa’da birinci mağazasını Almanya’nın Berlin kentinde açmayı planlıyor. Almanya’da e-ticaret siteleri üzerinden Avrupa’nın da pek çok ülkesine satış yapmayı hedefleyen Monster Notebook, Berlin’de açacağı konsept mağazasında eserlerini Almanya pazarına tanıtacak. Monster mağazasında ayrıyeten ziyaretçilere en son oyun ve cümbüş teknolojileri tanıtılacak.

Asla taviz vermeyeceğimiz bir bahis: Müşteri memnuniyeti

Sektörde geldikleri noktada en kıymet verdikleri hususlardan birinin müşteri memnuniyeti olduğunu tabir eden İlhan Yılmaz, “Monster olarak kurulduğumuz günden beri müşterilerimizin meselelerini çözmeyi hep birinci önceliğimiz olarak gördük. Kullanıcılarımıza süratli, şeffaf, emniyetli bir hizmet sunuyoruz. Tüm eserlerimizde 2 yıl garanti veriyoruz ve bu mühlet içinde eserde kullanıcı yanlışı yok ise karşılaşabilecekleri meseleler için fiyat almıyoruz. Bugün bölümde olmayan rekor bir hizmet süremiz var. Kullanıcılarımızın şikayetlerini en erken 1 saat, en geç 3 iş günü içerisinde çözebiliyoruz. Bir sorun yaşarlarsa sürekli onların yanında olduğumuzu ve her türlü takviyesi vermeye hazır olduğumuzu hissettiriyoruz,” diye konuştu.

Monster Notebook tüm eserlerine 2 yıl garanti veriyor. Bu mühlet içinde eserde kullanıcı kusuru yok ise karşılaşabilecekleri problemler için fiyat almıyor. Ayrıyeten eserden şad kalmazsanız 15 gün içinde şartsız iade edebiliyorsunuz. Monster Notebook ayrıyeten tüm kullanıcılarına satın aldıkları eserin kullanım ömrü boyunca fiyatsız bakım hizmeti sunuyor. Kullanıcılar, eserlerini 6 ayda bir Monster servisine getirerek ya da mutabakatlı kargo şirketleri aracılığıyla fiyatsız olarak göndererek aygıtın paklığı ve termal macun değişimi üzere süreçleri fiyatsız gerçekleştirebiliyorlar. Böylece hem eserin kullanım ömrü artıyor hem de kullanım müddeti boyunca birebir yüksek performansı vermesi sağlanıyor.

Monster Notebook geçtiğimiz günlerde, Kadıköy’de yeni teknik servis merkezi binasını hizmete açtı. Yeni kuşak teknik servis, sıkıntıları niteliğine nazaran bir saat ile azamî 3 iş günü içerisinde çözmeyi hedefliyor.

Monster Notebook’un uzman teknik grupları, son teknolojiye sahip test aygıtları sayesinde bilgisayardaki sıkıntıları kısa müddette teşhis ediyorlar. Ön değerlendirmeye alınan bilgisayarlar, akabinde problemle ilgili kısma yönlendiriliyor. Teknik servis, tamiratın her basamağında kullanıcıyı bilgilendiriyor. Monster Notebook, güçlü tedarik ağı ve geniş yedek modül stokları sayesinde, modül değişimi üzere olağan koşullarda uzun sürebilecek süreçleri bile çok kısa müddette gerçekleştirebiliyor. Bu sayede kullanıcılar teknik servise getirdikleri bilgisayarlarını 1 saat üzere kısa bir mühlet içerisinde teslim alabiliyorlar.

Monster Notebook, oyun severlerle buluşmak üzere Roadshow’a çıkıyor

Monster Notebook, 27 Ağustos – 12 Eylül tarihleri ortasında oyuncuyla ve tüketiciyle direkt bir ortaya gelebileceği bir seyahate başlıyor.

İstanbul, Ankara ve İzmir kentlerinde, meydanlar, AVM’ler ve aktiflik alanlarında çeşitli aktiviteler düzenleyecek olan Monster Notebook, özel giydirilmiş Monster aracı ile oyun severlerle buluşacak. 15 gün boyunca 8 başka yerde gerçekleştirilecek etkinliklerde, Monster aracı ve beraberinde özel olarak kurulacak Monster çadırı içerisinde ziyaretçilere «Beat Saber» oyunu oynatılacak.

Monster Roadshow’un rotası, Forum İstanbul, Cevahir AVM, Ankara ANKAmall, KentPark, Çeşme ve İzmir Enternasyonel Fuarı olarak belirlendi. Roadshow’un son durağı İzmir’de gerçekleştirilecek olan Intel® ESL Türkiye Şampiyonası olacak.

E-sporu destekleyen Monster Notebook, Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nın Sponsoru

Türkiye’nin e-spor alanında en büyük turnuvalarından biri olan Intel ESL Türkiye Şampiyonası, 12-15 Eylül tarihleri ortasında İzmir Enternasyonel Fuarı’nda gerçekleşecek. Monster Notebook, Intel ESL Türkiye Şampiyonası’na sponsor olarak dayanak veriyor. Finalistlerin Monster Tulpar serisi dizüstü bilgisayarlarda yarışacağı bu değerli tertipte Monster Notebook oyun severlerin karşısına farklı tecrübeler ve çeşitli sürprizlerle çıkmaya hazırlanıyor.

Monster Notebook, Abra ve Tulpar serisinin yüksek performanslı modellerini de görücüye çıkardı. Monster Notebook’un Abra ve Tulpar serilerinin yeni modelleri, gittikleri her yerde yüksek performanslı bir bilgisayara gereksinim duyan kullanıcıların işini kolaylaştıracak.

Gücünü Intel’in son jenerasyon işlemcilerinden alan modeller, yüksek grafik kalitesi için NVIDIA’nın en son teknoloji ekran kartları kullanıyor. Bilhassa ışın izleme teknolojisine sahip RTX grafik kartlı Tulpar modelleri, süratli SSD depolama üniteleri ve sahip oldukları DDR4 RAM’ler sayesinde en güçlü grafik süreçlerini bile zorlanmadan yaparak size vakit kazandırıyor.

Monster Notebook’un iş bilgisayar segmenti olan HUMA serisinin yeni dizüstü bilgisayarları hafiflik, zariflik ve performansı bir ortada yaşama imkanı sunuyor. Yalnızca 1 kg olan yükü, 14” FHD ekranı ve sahip olduğu sınıfının en güçlü donanımı sayesinde vazgeçemeyeceğiniz bir bilgisayar olacak.

Huma H4 V2.1 ve V2.2 modeli, hem siyah hem de gümüş renkte satışa çıkıyor. İçerisinde bulunan Intel Whiskey Lake Core i7-8565U işlemcinin performansı ve sınıfında en güçlü ekran kartı olan 2GB GDDR5 Nvidia MX250 ekran kartıyla uzun periyodik pil ömrü ve performansı bir ortada sunacak. 17.1 mm’lik ince tasarımı ve magnezyum alaşımlı kasasıyla gücü her yere rahatlıkla taşıyabileceksiniz.

Başa dön tuşu