Nokia IFA 2019’da 2720 Flip, 110 ve 800 Tough Modellerini Tanıttı

Nokia 800 Tough, HMD Global’in çıkardığı birinci güçlü Nokia telefon olarak Nokia telefonların dayanıklılığında ve pil ömründe savlı olmayı hedeflerken, Google Assistan, WhatsApp, 4G üzere birçok temel çağdaş teknolojiyi de bünyesinde barındırıyor.

Nokia 2720 Flip, boyut olarak küçük ve kolay taşınabilir olmakla birlikte bütünleşik yapay zeka teknolojisi sayesinde kullanılabilirlik açısından kullanıcıları yakalamayı hedefliyor. Son olarak Nokia 110 ise uygun fiyatlı bir telefon olarak ön plana çıkıyor.

Yeni eserlerle ilgili konuşan HMD Global’in Üst Seviye Eser Yetkilisi Juho Sarvikas, “Temel fonksiyonlu telefon sınıfının başkanı olarak takipçilerimizin farklı muhtaçlıklarını karşıladığımızdan emin olmak için tasarım, biçim faktörü ve fonksiyonellik alanlarında yenilik yapmayı sürdürüyoruz. Yeni Nokia temel fonksiyonlu telefonlarımızla portföyümüzü büsbütün yeni kitlelere ulaşacak biçimde genişletiyor, en yeni özelliklere ve ağlara erişimi aşina olduğunuz Nokia telefon paketinde sunuyoruz. Nokia 800 Tough ile en sağlam Nokia telefonu tanıtmaktan gurur duyuyoruz. Açık hava maceraperestleri ve güçlü şantiye ortamlarında çalışanlar için ülkü bir telefon olarak geliştirildi. Nokia 2720 Flip, Originals ailemizin yeni bir ferdi olarak dijitalden arınma ve erişilebilirlik muhtaçlıklarını kusursuz bir halde dengeliyor. Birinci sefer temel fonksiyonlu telefon kullanacak olanlara internete bağlanma özelliğini sunan Nokia 110, yolda eğlenmenizi sağlayacak özelliklere sahip.”

Nokia 800 Tough Özellikleri

Nokia 800 Tough, HMD Global’in sunduğu birinci arazi şartlarına sağlam telefon olarak ön plana çıkıyor. Nokia 800 Tough, su ve toza güçlü olmakla kalmayıp birebir vakitte düşmelere karşı korunuyor ve ağır sıcaklıklara dayanacak halde tasarlanmış olması, onun güçlü şantiyelerde uygun bir tercih olmasını sağlıyor.

Takipçilerin çağdaş bir telefondan bekleyebilecekleri Google Assistan, WhatsApp ve Facebook üzere tanınan uygulamaları, 4G temasını ve daha fazlasını da sunuyor.

Nokia 2720 Flip Özellikleri

Klasik katlanır telefonların günümüz kullanıcıları için tekrar tasarlanmış hali olan Nokia 2720 Flip, küçük ve kolay taşınabilir olmasının yanı sıra bütünleşik yapay zeka teknolojisine sahip. Nokia 2720 Flip, aşina olduğumuz katlanır dizaynını, güçlü bir aygıt yapısıyla destekliyor.

Takipçilerine çağdaş özellikler sunan Nokia 2720 Flip, gerektiğinde ilişkide kalmanızı sağlayabilmek gayesiyle WhatsApp ve Facebook uygulamalarını barındırıyor. Ve tek düğmeye dokunarak kullanılabilen Google Assistan, kullanıcıların yalnızca seslerini kullanarak daha fazlasını yapabilmelerini sağlıyor. Beklenmedik bir durumun meydana gelmesi halinde kullanılabilen Nokia 2720 Flip’in acil durum düğmesi ve ICE (Acil Durum) bilgilendirme menüsü, onu çocuklarınız için de uygun bir telefon haline getiriyor.

Nokia 110 Özellikleri

Temel fonksiyonlu telefon serimizin yeni üyesi Nokia 110, yolda eğlenebilmenizi sağlayacak her şeye sahip: müzik koleksiyonunuz için bir MP3, bütünleşik kamera ve FM radyo. Nokia 110’da ayrıyeten klasik Yılan oyunu üzere en sevdiğiniz oyunlar var ve pil müddeti, tek şarjla gün doğuşundan gün batışına kadar konuşabilmenize imkan tanıyor. Başarılı Nokia 105’e nazaran daha gelişmiş özellikler sunmak üzere tasarlanan Nokia 110, çok misal bir fiyat noktasında daha fazla cümbüş için ek olarak kamera, müzik ve oyunlar sunuyor.

True Wireless Nokia Power Kulaklıklar

Ödüllü Nokia True Wireless Kulaklıkların yakaladığı muvaffakiyetin akabinde HMD Küresel, True Wireless Kulaklık ailesinin son ferdi olan True Wireless Nokia Power Kulaklıkları tanıttı. Yeni kablosuz kulaklıklar, taşınabilir şarj kılıfıyla birlikte daha uzun mühlet kullanılabilecek formda tasarlanmış. Toplamda 150 saat üzere çok uzun mühlet müzik dinlemeyi sağlayabilmek için 30 kereye kadar tekrar şarj edilebiliyor.

True Wireless Nokia Power Kulaklıklar, 6 mm Grafen diskler sayesinde kaliteli ses sunabiliyor. 1 metre derinlikte 30 dakikaya kadar su geçirmez ve IPX7 muhafaza sınıfına sahip.

Başa dön tuşu