Google Stadia, 19 Kasım’da Oyun Severler ile Buluşuyor

Bulut oyun tabanlı bir oyun servisi olan Google Stadia, 19 Kasım’da meraklısı ile buluşuyor.

Google oyun severlerin heyecanla beklediği Stadia sonunda net bir çıkış tarihi duyurdu. Made by Google etkinliğinde konuşan, Google Donanım Şefi Rick Osterloh yeni platform hakkında kıymetli bilgiler paylaştı. Osterloh, kullanıcıların oyunlarını televizyonlarında, dizüstü bilgisayarlarında ve Pixel telefonlarında oynayabileceğini aktardı.

Google Stadia oyun servisinde Stadia Pro ve Stadia Founder Edition olmak üzere iki farklı seçenek yer alıyor. Üyelik oluşturmak isteyenler için Stadia Pro için aylık 9,99 fiyat biçiliyor . Stadia Pro, bir de her ay fiyatsız oyun ve 4K çözünürlük / 60 fps takviyesi veriyor.

Stadia Founder Edition ise birinci üç ay boyunca Stadia Pro ve Chromecast Ultra servisine fiyatsız erişim imkanı sağlıyor. Tıpkı vakitte Stadia Founder Edition, 5.1 surround ses ile 4K / 60 fps HDR dayanağı sunuyor.

19 Kasım’da piyasaya sunulması ile birlikte Stadia aboneleri, Red Dead Redemption 2, Grand Theft Auto III, Wolfenstein: Youngblood, Borderlands 3 üzere birçok oyunu oynayabilecekler!

Başa dön tuşu