NVIDIA Broadcast 1.4, Sanal Arka Plan Geliştirmeleriyle Göz Teması ve Vinyet Efektleri Ekliyor

NVIDIA Broadcast, evvelki yıla nazaran iki kat kullanıcı sayısıyla gelişmeye devam ediyor. Şimdiye kadar 20’den fazla iş ortağı, yayın efektlerini direkt uygulamalarına entegre etti. Broadcast ayrıyeten Acer, ASUS, Gigabyte, MSI, Lenovo ve Razer’ın seçkin dizüstü bilgisayarlarına evvelce heyeti olarak geliyor ve kullanıcılara mikrofonları, web kameraları ve hoparlörleri ile yapay zeka takviyeli üstün tecrübeler sunar.

Güncellenen Sanal Art Plan efektleri, direkt OBS, Streamlabs ve Elgato üzere tanınan uygulamalarda halihazırda mevcut. NVIDA Broadcast’in yeni sürümünü indirme merkezi üzerinden indirerek gelişmiş tüm efektleri deneyimleyebilirsiniz.

Göz Teması efekti, bakışları varsayım edip hizalayarak, kamerayla göz temasını simüle etmek için konuşmacının gözlerini hareket ettiriyor. Gözler doğal renklerini koruyor ve göz kırpma hareketi uyguluyor. Ayrıyeten çok uzağa bakılması durumunda simüle edilmiş ve gerçek gözler ortasında problemsiz geçiş yapmak için temas kısa müddetliğine kesiliyor.

Göz teması efekti, yazılarını okurken göz teması kaybetmek istemeyen içerik oluşturucuları için ülkü bir yapay zeka tasarımı. Görüntü konferans sunucuları, konuştukları kişinin gözlerine bakarak izleyicileriyle etkileşimi de artırabilirler.

NVIDIA, şu anda beta sürümünde olan bu Broadcast yapay zekasını güzelleştirmek için topluluktan geri bildirim bekliyor.

Instagram üzere uygulamalarda görülene benzeri bir Viynet efekti Broadcast’te mevcut. Web kamerasında yapay zeka ile simüle edilmiş bir bokeh efekti elde edebilirsiniz. Bunun için ince bir Art Plan Bulanıklaştırma efektiyle birleştirerek görsel kaliteyi atırabilirsiniz.

Ek olarak, Sanal Art Planı Bulanıklaştırma, Değiştirme ve Kaldırma efektleri daha uygun segmentasyon ve kararlılık elde etmek için süreksiz bilgilerle uygunlaştırılarak yapay zekanın daha âlâ kararlar almasını sağlıyor.

Başa dön tuşu