Samsung Galaxy Note 10, Çelik Çerçeve mi Kullanıyor?

Samsung tarafından sunulan tanıtım videosu ile Galaxy Note 10 paslanmaz çelik gereçten üretilmiş imajı veriliyordu. Hatta YouTube görüntüsünde anlatımcı “Paslanmaz çelik ve cam, telefon çerçevelerini en aza indirmek için sıkıntısız bir halde bir ortaya geldi.” halinde bir tabir bulunuyordu ve haliyle bu belirsizlik merak konusu olmuştu. Öte yandan, Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus paslanmaz çelik değil alüminyum çerçeve ile geliyor.

Neyse ki Samsung yanılgıyı fark ederek ilgili görüntüyü geri çekmiş ve yerine bu kısmın sessizleştirildiği yeni bir görüntü yüklemiş durumda. Özgün görüntünün ise 2.8 milyon kere izlendiği yenisinin ise 1.8 milyon izlendiğini not olarak düşelim.

Birçok akıllı telefon metalin daha ucuz ve üzerinde çalışması daha kolay olduğundan alüminyum çerçeve kullanıyor. iPhone X, iPhone XS ve iPhone XS Max üzere daha değerli aygıtlar ise daha güçlü olan paslanmaz çelik çerçeveye yer veriyor. Aslında Note 10 serisi de iPhone’lar kadar kıymetli olsa da tekrar de alüminyum çerçeve tercih etmiş.

Ürün için hazırlanan internet sayfaları ve görüntüde paslanmaz çelik tabirine yer verilmesinin sebebi olarak, başta paslanmaz çelik kullanmanın düşünüldüğü lakin daha sonra karar değiştirildiği akla geliyor.

Başa dön tuşu