Samsung Galaxy Note 10 Özellikleri Sızdırıldı

Yeni sızıntılar ile kimi Samsung Galaxy Note 10 Plus ve Galaxy Note 10 özellikleri ortaya çıkmış durumda. Bunlar ortasında işlemci, ekran çözünürlüğü ve batarya kapasitesi üzere ayrıntılar bulunuyor. Öncelikle her iki Note 10 modelinin de gücünü yeni Qualcomm Snapdragon 855 Plus yahut Exynos 9825 çipsetten alacağını belirtelim.

Note 10 ekran çözünürlüğünün ise sızıntılara nazaran düşürülmesi gündemde. Daha evvel 1440×2960 yani QHD+ olan çözünürlük pahasının yeni aygıtta FHD+ olacağı söyleniyor. Ekran boyutunun ise 6.3 inç olması bekleniyor. 168 gram yüke sahip olacak aygıtın batarya kapasitesi ise 3.500 mAh olacak. Ayrıyeten, 8 GB RAM sunulacak.

Note 10 Plus tarafında ise 6.8 inç QHD+ ekran beklenirken, aygıtın 198 gram tartısında olacağı sav ediliyor. 4.300 mAh batarya ile birlikte en düşük depolama seçeneğinin ise 256 GB olacağı bilgiler ortasında. Ek olarak, hangi modeli seçerseniz seçin RAM kapasitesinin 12 GB olacak olması ise sevindirici ayrıntılar ortasında. Note 10’dan farklı olarak bu modelin ardında 12 MP ana + 12 MP telefoto + 16 MP geniş açı lensten oluşan üçlü kamera kurulumunun yanı sıra, bir Time of Flight (ToF) sensörü bulunacak. Renk seçenekleri ise beyaz, siyah ve gümüş olacak.

S-Pen ise dokunma olmadığında da hareketleri destekleyecek. Örneğin, Galeri uygulamasında ekrandaki fotoğrafları kalemi yalnızca havada hareket ettirerek geçebileceksiniz. Ayrıyeten, eserin ses efektleri de destekleyeceği söyleniyor. Ön kamera ise Gece Modu takviyesine sahip olacak ve görüntü için Live Focus dahili olacak. Zoom Audio özelliği ise yalnızca muhakkak bir alandaki seslere odaklanabilecek ve öbür gürültüleri azaltacak.

Note 10’un 25 W kablolu süratli şarj, Note 10 Plus’ın ise 45 W süratli şarj destekleyeceği söylenirken, bunlara dayanak sunacak şarj aletlerinin kutu içeriğine dahil olmayacağı paylaşılıyor. Yani bu takviyeye sahip şarj aletlerini ayrıyeten almanız gerekecek. Yeni modellerde Bixby tuşuna da artık veda edilecek. Bunun yerine güç tuşuna uzun mühlet basılarak sesli asistan etkin hale getirilebilecek.

Yeni Note 10 serisi hakkında tüm ayrıntıları ise 7 Ağustos tarihindeki lansmanda öğrenmiş olacağız.

Başa dön tuşu