Siri Arama ve Mesajlaşma Tercihlerinizi Öğrenecek

Apple son birkaç yıldır App Store üzerinde öbür servisler yerine kendi uygulamalarını öne çıkartması sebebiyle epey eleştirilmişti. Şirket Eylül ayında App Store arama algoritmasını değiştirmiş ve kendi uygulamalarına üçüncü parti uygulamalara nazaran daha az öne çıkacak hale getirmişti. Artık ise bunu bir adım daha ileri taşıyarak Siri üzerinde esneklik sunacak.

Mevcut durumda iPhone kullanıcıları Siri’nin bir arama yapmasını yahut bildiri göndermesini istediğinde asistan varsayılan olarak aygıtın Telefon yahut iMessage uygulamalarını kullanıyor. Aramaları Skype yahut WhatsApp’tan gerçekleştirmek mümkün, lakin kullanıcılar sesli komut verirken hangi servisi kullanmak istediklerini belirtmek zorunda.

Siri için gelecek yeni güncelleme ise kullanıcıları Apple uygulamaları kullanma zorunluluğundan kurtaracak ve kullanıcının en çok kullandığı uygulama varsayılan olacak. Örneğin, iMessage yerine bir arkadaşınızla sıklıkla WhatsApp kullanarak irtibat kuruyorsanız, Siri’den bu arkadaşınıza ileti göndermek istediğinizde direkt WhatsApp kullanılacak. Birebir durum telefon görüşmeleri için de geçerli olacak.

Başa dön tuşu