Skype 8.52 Grup Çağrı Zamanlama Özelliği Getiriyor

Microsoft tüm platformlar için yeni bir Skype güncellemesi yayınladı. Güncelleme ile birlikte Skype 8.52 sürümüne yükselen uygulama her vakit olduğu üzere kullandığınız platforma bağlı olarak birtakım yeni özellik sağlıyor. Grup Davet Zamanlama isimli yeni özellik ise hem masaüstü hem de mobil cihazlar için sunulmuş durumda.

Masaüstü kullanıcıları ise artık bireyler listesinden birisini konuşma penceresine sürükleyerek bu kişinin bilgilerini paylaşabiliyor. Hatta istendiğinde bu kişinin konuşmaya dahil olması bile bu biçimde sağlanabiliyor. Bununla ilgili Skype size ne yapmak istediğini sorarak işi garantiye alıyor. iOS ve Android uygulamaları da artık hem Android 10 hem de iOS 13 için karanlık mod dayanağı sunuyor. Ek olarak, bir kısmı bölünmüş görünüm kullanıcı arayüzü odaklı birtakım geliştirmeler de kullanıcılara sunuluyor. Örneğin, konuşma penceresi boyut ve pozisyonları artık bu arayüzde hatırlanıyor. Manzaralı görüşmelerde ise görüntü önizlemesini taşımak ve yine boyutlandırmak mümkün.

Uygulama güncellemesi ay ortasında yayınlanmış olsa da yapılan değişikliklerin daha yeni paylaşıldığını da not olarak düşelim. Yani hali hazırda bu güncellemeleri almış durumda olabilirsiniz. Şimdi bu değişiklikleri görmüyorsanız da önümüzdeki günlerde güncellemeleri almanız mümkün.

Başa dön tuşu