Sony Xperia 2 İçin Geri Sayım Başladı

Şirket tarafından yapılan açıklamaya nazaran, bir müddettir geliştirilmekte olan Sony Xperia 2, 5 Eylül’de IFA 2019 etkinliğinde resmi olarak lanse edilecek.

Tüm IFA 2019 haberlerine bu ilişkiden ulaşabilirsiniz.

Xperia 1 modelinin çabucak akabinde yeni amiral gemisi üzerine çalışmalara başlayan Sony, bugün bahsi geçen telefonunu tanıtacak. Bildiğiniz üzere Sony Xperia 1 modeli epey uzun olduğundan ötürü birçok akıllı telefon kullanıcısı tarafından olumsuz tenkitler ile karşı karşıya kalmıştı.

Kullanıcılardan gelen geri bildirimleri kıymetlendiren Sony, yayınlamış olduğu tanıtım görüntüsü ile birlikte Xperia 2’nin avuç içine sığacak boyutlarda olacağını müjdeledi.

Son paylaşılan raporlara nazaran, serinin yeni telefonu 4K çözünürlüklü 6.1 inç boyutundaki OLED ekran ile birlikte lanse lanse edilecek. Bunun yanı sıra yeniden tıpkı raporda bugün tanıtılacak olan telefonun Galaxy S10 ile birebir ekran boyutunda olacağını da belirtelim. Bu da telefonu avuç içine rahatlıkla sığacağı manasına geliyor.

Yine 21:9 en/boy oranına konut sahipliği yapacak olan telefon, 7 nm Snapdragon 855 Plus işlemcisinden gücünü alacak. Bunun yanı sıra paylaşılan raporlarda telefonun gerisinde yer alacak olan üçlü kamera heyetimi ise telefonun sol üst köşesine konumlandırılacak. Şimdilik, Sony’nin yeni amiral gemisi ile ilgili tüm bilinenler bunlarla sonlu. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan sizleri yayınlanan tanıtım görüntüsü ile baş başa bırakalım.

Başa dön tuşu