Synology MR2200AC Router ve Yazılım Özellikleri

IFA 2019 fuarındaki kıymetli bahislerden birisi de ağ oldu. Meskenlerde ve ofislerde aygıtların bağlanması, yönetilmesi gerekiyor. Akıllı aygıtların ve internete devamlı bağlı sistemlerin yaygınlaşmasıyla birlikte bu husus her gün kıymet kazanıyor.

Kurulum yapmak için bir bilgisayar koşul değil, cep telefonu üzerinden de suram yapılabiliyor. Aygıtın içerisinde Linux tabanlı Synology Router Manager yazılımı var. Kullanıcı arayüzü olarak Windows ve Ubuntu üzere kullanıcılar açısından daha kolay, görsel yüklü bir sistem mevcut.

Paket merkezine girerek farklı uygulamaları görebiliyor. DNS sunucusu, bulut sunucu, medya sunucusu üzere farklı kullanımlar var. Threat Prevention yani güvenlik açısından da güncellemeler sunuluyor. Sistemi baştan başlatmadan modüler olarak farklı yazılımları da çalışma devam ederken güncelleyebiliyoruz.

Safe Access ile çocukların toplumsal medya ya da internet kullanımını vakit kotalı olarak ayarlamak ya da ziyanlı bulduğunuz siteleri engellemek mümkün.

Kendi VPN sunucunuzu da kurabildiğiniz Router, Türkçe arayüz ile kullanımı hayli kolay bir aygıt. Öğrenmesi ve alışması rahat.

Synology MR2200AC Router bir başka Router’a bağlanarak Mesh sistemi oluşturabiliyor. Meskenin birden fazla katında ya da apartmanda farklı katlarda yaşayan aileler için ortak ağ konseyimi için bu kıymetli bir özellik. Üstelik aygıtın içerisindeki yazılım teknolojileri sayesinde altyapıdan kaynaklı internet ilişki sıkıntıları yaşandığında bile, ağa bağlı aygıt idaresinin aksamaması için tedbir alınmış. Access Point yani ana erişim noktası bozulduğunda da işe yarıyor.

Tüm IFA haberleri ve videoları…
IFA Sponsorumuz Mediamarkt…
Aktüel ağ eserlerini MediaMarkt‘an satın alabilirsiniz…

Başa dön tuşu