Telegram 5.10 Önemli Yeniliklerle Geldi

Android ve iOS için Telegram 5.10 sürümü yayınlandı. Güncelleme ile birlikte bildirileri sessize alma, yavaş mod, yönetici unvanları, görüntü tarih bilgileri, küçük fotoğraf temizleme, animasyonlu emoji, Android için yeni eklenti menüsü ve iOS için özelleştirilebilir aksan renkler üzere birçok yenilik kullanıcılara sunuluyor.

Yukarıdakilerden farklı olarak yeni yorumlar kutusu ise web sitelerinize kullanıcıların Telegram’a giriş yaparak yorum bırakmasını sağlayacak bir kutu eklemesini sağlıyor. Bu yorumların metin, fotoğraf, beğeni, beğenmeme ve başkalarından yorumlara karşılık halinde kullanımları da mevcut.

Kullanıcılar artık bildirimsiz olarak karşı tarafa bildiri gönderebiliyor. Bunun için gönder tuşuna basılı tutmak ve bildirim sesi olmadan ileti gönderme seçeneğini seçmek kâfi. Doğal ki alıcı yeniden bilgilendiriliyor fakat aygıt ihtar sesi vermiyor. Bilhassa gece ileti gönderilmesi gerektiğinde bu özellik epey yararlı. Bu özelliğin küme sohbetlerde de kullanılabilir olduğunu da belirtelim.

Gruplarda yöneticilerin hayli işine yarayacak yavaş mod ise kullanıcıların ne kadar sıklıkla ileti atmasına müsaade verileceği istikametinde ayar yapma imkanı sağlıyor. Örneğin iki ileti ortasının 30 saniye yahut 1 saat olmasını ayarlayabiliyorsunuz. Kullanıcılara bildiri atmadan ne kadar daha beklemesi gerektiği konusunda da bilgi veriliyor. Yöneticiler için unvan oluşturma ise kümede kimin kim olduğunu bilmenizi sağlıyor.

Telegram 5.10 güncellemesini App Store yahut Google Play Store üzerinden çabucak gerçekleştirebilirsiniz.

Başa dön tuşu