Tesla Pickup İçin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Bu yaz tanıtılması beklenen Tesla Pickup ile ilgili bugün değerli bir gelişme yaşandı. Yaşanan gelişmeyle birlikte Tesla Pickup‘ın çıkış tarihi Elon Musk tarafından açıklandı.

Elon Musk’ın Twitter üzerinden gelen soruya karşılık vermesiyle ortaya çıkan Tesla Pickup çıkış tarihi ise herkesi şaşırttı. Haberin çabucak başında da belirtiğimiz üzere Tesla’nın elektrikli pick-up’ı 2020’nin yaz ayında tanıtılması bekleniyordu.

Fakat, Musk’ın gelen soru üzerine verdiği karşılık ile merakla beklenen elektrikli pick-up’ın ”büyük olasılıkla” Kasım 2019’da tanıtılacağı netlik kazandı.

Tabiri caizse sır üzere saklanan Tesla’nın elektrikli pick-up’ı ile ilgili şimdilik rastgele bir şey bilinmiyor. Lakin, son vakitlerde paylaşılan taslak görsellerine nazaran yeni aracın Ford F-150‘nin baz alınarak geliştirildiğini görmekteyiz.

Hatırlarsanız, Elon Musk 2017 yılında yapmış olduğu açıklama ile birlikte Model Y’nin çabucak akabinde bir pick-up geliştireceklerine dair kelam vermişti. Bahsi geçen modelin temel tasarım bahisleri üzerinde 5 yıldır baş yorduğunu da belirten Musk, elektrikli pick-up’ı geliştirmek için sabırsızlandığına da bilhassa dikkat çekmişti.

Bunun yanı sıra Musk, pickup modelinin özelliklerinin Ford F-150’den daha yeterli ve bir spor otomobil kadar da süratli olacağını belirmişti.

Başa dön tuşu