Turkcell Uygulamalarına Yeni Özellikler Ekleniyor

Mobil bilgi suratının gelişmesiyle büyük kitlelere ulaşan Twitter, Facebook, Instagram, WhatsApp, Netflix ve Spotify üzere birçok uygulamanın milyarlarca indirilme sayısına ulaştığı dijital ekosistem içerisinde Turkcell de dijital ihraç eseri haline gelen yerli uygulamalarıyla kendi dijital ekosistemini kuruyor.

Turkcell, dijital servisleriyle ilgili stratejilerini paylaştı. Bahisle ilgili basın toplantısına konut sahipliği yapan Turkcell Dijital Servisler ve Tahlillerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ Turkcell’in dijital servisleriyle ilgili son gelişmeleri aktardı.

Turkcell’in dijital servisler stratejisini dört hususta özetleyen Tansuğ, “Türkiye’nin verisinin Türkiye’de kalması gerekiyor. Data bizim en değerli varlığımız ve buna ihtimamla sahip çıkmalıyız. Bu noktada en yüksek teknolojiyi barındıran bilgi merkezlerini inşa ediyoruz ve bu faaliyetlerimiz sonucunda elde ettiğimiz gelirlerin vergisini vererek Türkiye iktisadına direkt katkı sağlıyoruz.” formunda konuştu.

Bu ürünlerin vergilendirilmesi ve ülke iktisadına direkt katkısıyla birlikte istihdamı artırdıklarının altını çizen Tansuğ, dijital servislerle ilgili sayılar paylaşarak “Şu ana kadar toplam uygulama indirme sayımız 200 milyona yaklaştı. Bağlantı ve hayat platformumuz BiP şu anda Türkiye’nin en çok indirilen yerli uygulaması oldu. 38 milyondan fazla indirildi ve 192 ülkede kullanıcısı var. Günlük 450 milyon bildiri gönderimi gerçekleşiyor.”

Tansuğ dijital servislerle ilgili yakın vakitte gerçekleşecek yenilikleri de paylaştı: “Kullanıcılara daha uygun bir tecrübe sunmak gayesiyle Dergilik uygulaması geliştirilmeye devam ediyor. Önümüzdeki devirde Dergilik uygulaması içinde sesli kitap ve e-kitap özelliklerinin yer almasını planlıyoruz. Müzik platformu fizy; dünyada gitgide daha çok ilgi gören yaygınlaşmaya başlayan podcast’lere yer verecek. Yaani’nin bir sonraki yeniliği ise YaaniMail, akabinde da YaaniAsistan gelecek. TV+ ise yıl sonuna kadar kullanıcılarına farklı lisan ve operatör seçenekleri sağlayacak.”

Başa dön tuşu