WhatsApp QR Kod İle Kişi Ekleme Özelliğini Test Ediyor

Yeni paylaşım seçeneklerini test eden WhatsApp’ın, artık de yeni kişi ekleme özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. WABetaInto’ya nazaran, WhatsApp QR kod ile kişi ekleme özelliğini Android kullanıcıları için test ettiğini görüyoruz.

Şirketin geride bıraktığımız Mayıs ayında QR kod kısayolu özelliğini test ettiği ortaya çıkmıştı. Hususla ilgili araştırmalarına devam eden WABetaInfo, WhatsApp’ın yakın vakit içerisinde bir QR kod okuyucusuna sahip olacağını belirtti.

WhatsApp’ın Android 2.19.189 beta güncellemesiyle tespit edilen özellik sayesinde, kullanıcılar uygulamada yer alacak olan QR kodlar yardımıyla yeni şahısları süratli bir biçimde rehberlerine ekleyebilecekler.

Aynı vakitte kullanıcılar kendi bilgilerini tıpkı biçimde QR kod kısayolu sayesinde öteki şahıslar ile paylaşabilecekler. Bunun yanı sıra bu özelliğin istenildiği vakit devre dışı bırakılabileceğini belirtmekte fayda var.

Şimdilik, bahsi geçen bu özelliğin ne vakit kullanıma sunulacağı ile ilgili WhatsApp cephesinden resmi bir açıklama yapılmadı.

Başa dön tuşu