Windows Buluttan Sistem Geri Yükleme Seçeneği Sunabilir

Microsoft, Windows tabanlı bilgisayarınız ile rastgele bir sorun yaşadığınızda sistem geri yükleme sürecini kolaylaştıracak bir tahlili sunmaya hazırlanıyor olabilir. Yazılım sorunları, zararlı yazılımlar yahut gibisi sıkıntılar yaşadığınızda bundan bu türlü deva, Windows buluttan sistem geri yükleme seçeneği olacak üzere gözüküyor. Bu türlü bir durumda yepyeni Windows suram medyasına olan muhtaçlık da ortadan kalkmış olacak.

Windows Insider sürümlerinden birisinin sızdırılması sonucunda ortaya çıkan bu yeniliğin gelecek yıldan itibaren kullanıcıların karşısına çıkabileceği söyleniyor. Windows 10 kullanıcılarına sunulacak buluttan geri kurtarma seçeneği ile bir şeyler yolunda gitmediğinde araç sisteminizin yerel (CD yahut USB üzere medya kullanımı gerekecek) yahut buluttan indirme ile kurtarılmasını mümkün hale getirecek. Bulut seçeneğinin bilhassa orjinal medyayı kaybetme durumlarında hayli işe yarayacağı kesin. Ek olarak, medya ile sistem kurtarma sonrasında güncelleme mühleti de ortadan kalkmış olacak. Bu özellik için ürün aktifleştirme anahtarınızın bir hesapla bağlanması gerekeceğini de varsayım edebiliriz.

Buluttan geri yükleme seçeneğinin kullanılamayacağı durumların da olacağı malum. İnternet erişiminin olmaması ve bilgisayarınızda önemli meseleler olması durumunda tekrar klâsik metotlar kurtarıcı olacak.

Başa dön tuşu